З огляду на це, у проведенні занять також взяли участь представники Харківського конструкторського бюро з машинобудування (ХКБМ) імені О.О. Морозова.
Говорячи про БТР-4Е, ведучий інженер ХКБМ ім. Морозова Олександр Лук’янов зазначив: "Наразі ці машини остаточно пройшли модернізацію та і знаходяться вже в бойовому стані. Як підтвердила практика водіння, проведення стрільб і плаву, ці машини є високої якості і придатні для ведення боцових дій".
"Бронетранспортер БТР-4Е для подолання водної перешкоди дуже гарна та впевнена в собі машина", - відзначив по завершенні виконання вправи з подолання водної перешкоди командир бойової машини Ігор.
Довідка Defense Express:
Бронетранспортер БТР-4Е є суто українською розробкою, що пройшла повний цикл від «чистого аркушу» до постановки на озброєння, нині серійно випускається в Україні, планово надходить до підрозділів ЗСУ та НГУ, поступово замінюючи бронетранспортери, що залишились в спадок від Радянського Союзу.
Це сучасна, броньована, колісна, чотиривісна, плаваюча бойова машина, на базі якої створено ціле сімейство машин (командирська, командно-штабна, медична, ремонтно-евакуаційна, тощо).
БТР-4Е призначений для транспортування особового складу механізованих підрозділів сухопутних військ і їх вогневої підтримки в бою, здатний виконувати свої функції цілодобово в зонах теплого і холодного клімату, незалежно від пори року, погодних умов, при експлуатації на дорогах з різними покриттями і в умовах бездоріжжя.
Машина має потужне озброєння - на бронетранспортері встановлено незаселений бойовий модуль "Парус", з блоком озброєння, стабілізованим у двох площинах, шо включає в себе:
-30-мм гармату 3ТМ-1;
-30-мм автоматичний гранатомет КБА-117;
-кулемет КТ-7,62-мм;
-протитанковий ракетний комплекс з дистанційним управлінням.
БТР-4Е має тактико-технічні характеристики, о забезпечують його ефективне використання в умовах ведення сучасного загальновійськового бою, зокрема кукраїнський бронетранспортер:
-здатний виконувати бойові задачі в діапазоні робочих температур навколишнього середовища від −40 °С до + 55 °С;
-має потужний силовий блок, до складу якого входять двигун DEUTZ потужністю 450 к.с., гідротрансформатор, автоматична коробка передач Allison;
-забезпечує швидкість руху на дорогах з твердим покриттями — до 110 км/год, швидкість руху при подоланні водних перешкод — до 10 км/год;
-має корпус, що захищений від ураження зі стрілецької зброї за стандартами НАТО у відповідності до STANAG 4569, має можливість для встановлення додаткового протимінного захисту та протикумулятивних гратчастих екранів;
- має усі необхідні пристрої захисту від дії вражаючих чинників ядерного вибуху, отруйних речовин, бактеріальних засобів і від радіоактивного пилу під час руху по зараженій місцевості;
-має протипожежне обладнання на випадок виникнення пожежі всередині корпусу.
Бойове хрещення БТР-4Е відбулося в червні 2014 року при проведенні Антитерористичної операції в районі Слов’янська.
Раніше Defense Express повідомляв про те, що ДП "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені O.O. Морозова" передало Збройним силам України останні чотири бронемашини з 45 замовлених, а у 92 окремій механізованій бригаді імені кошового отамана Івана Сірка відпрацювали на БТР-4Е наступ по суші й воді.
Читайте також: Стало відомо, які американські засоби зв’язку отримають ЗСУ та НГУ у 2020 році