xcounter
#

ВМС США хочуть списати два 10-річних кораблі класу Independence, які навряд будуть зайві для України у Чорному морі

USS Montgomery (LCS 8) (всі фото: DoD US)
USS Montgomery (LCS 8) (всі фото: DoD US)
34338

У США поступово у ході переформування флоту та вивільнення ресурсів планують скоротити кількість кораблів прибережної зони​ - littoral combat ship​

Одразу два кораблі класу Independence, які були спущені на воду лише 10 років тому - USS Montgomery (LCS-8) та USS Jackson (LCS-6), а вступили в стрій у 2015 та 2016 роках, у ВМС США хочуть вивести з експлуатації вже у 2024 році. Хоча строк служби для них був визначений у межах до 25 років і вони у доволі "молодому віці".

Таке рішення пов'язано з тим, що їх побудували більше ніж зараз вбачають потребу у військово-морських силах США. Зокрема для захисту західного узбережжя США адекватною кількістю вважається 15 кораблів Independence, при замовленій кількості у 19 одиниць, з яких два вже списані, а п'ять ще збираються. Й тому командування ВМС й пропонує списати ще два кораблі Independence, повідомляє Defense News, але це рішення ще має підтримати Конгрес.

Читайте також: Модернізовані Т-62 доїхали до Донецька: кількість раритетів у армії РФ все збільшується
Кораблі класу Independence
Кораблі класу Independence

Водночас мова йде про клас Independence, який є доволі цікавим кораблем з корпусом тримарана, виконаний з активним використанням технологій малопомітності та потужним набором озброєння. Вони були створені спеціально для дій поблизу берега в американському океанічному розумінні театру бойових дій, який для інших країн цілком відповідає рівню повноцінного корвета.

Зокрема водотоннажність корабля це 3104 тонн, довжина - 127 метрів та дальність плавання у 4300 морських миль (близько 8 тисячі кілометрів). Попри габарити корабель має максимальну швидкість до 44 вузлів - 81,5 км/год.

Базове озброєння корабля складається з автоматичної артилерійської 57-мм установки BAE Systems Mk 110, двох 30-мм Mk44 Bushmaster II, чотирьох великокаліберних кулеметів, а також зенітного ракетного комплексу RIM-116.

Але на кораблі опціонально встановлюються протикорабельні ракети Naval Strike Missile (дві пускові по 4 ракети), а також 24 ракети AGM-114L Hellfire у модулі вертикального запуску.

Також треба зазначити, що окрема особливість корабля - величезний об'єм під льотною палубою, який складає 1410 кв. метрів (корисний об'єм 11 тисяч кубічних метрів). Він призначений для перевезення додаткових вантажів, десанту, обладнання та військової техніки, наприклад, колісних бойових машин Stryker.

Independence LCS

Кораблі Independence мають сучасну цифрову систему управління боєм, яка спирається на можливості автоматизованого обміну інформацією, радар на технології цифрової антенної решітки AN/SPS-77 від Saab з дальністю виявлення цілей у 180 км (хоча для малопомітного корабля використання РЛС є опцією) та інші сенсори. Водночас власними "очима" корабля є протичовновий вертоліт та безпілотники - SH-60 Seahawk та MQ-8 Fire Scout.

MQ-8B
MQ-8B

Звісно можливо лише фантазувати, що у програмі допомоги переозброєння України після перемоги й формування нового обличчя Військово-морських Сил України можуть з'явитися ці два кораблі. Тим паче що за ними, скоріш за все, вже формується черга з бажаючих, звісно якщо у США взагалі погодяться їх комусь продати. Але сам по собі цей варіант виглядає доволі непоганим.

Читайте також: Українські оператори наближаються до фіналу навчання на ЗРК SAMP/T - попереду стрільби