xcounter
#

В США випробують серію реактивних дронів, останній з яких має розігнатись швидше за МиГ-31 та SR-71

11168
Дослідний реактивний дрон Quarterhorse Mk 0 від Hermeus, фото з відкритих джерел
Дослідний реактивний дрон Quarterhorse Mk 0 від Hermeus, фото з відкритих джерел

Ці дрони будуються та випробовуються в рамках проекту реактивного літака, який матиме швидкість аж до 5 Мах

Авіаційний стартап Hermeus завершив випробування першого у серії із чотирьох реактивних БПЛА Quarterhorse, які використовуються як безпілотні літаючі лабораторії для відпрацювання технологій в рамках проекту гіперзвукового літака Hermeus Quarterhorse.

Передбачається, що усього в серії Quarterhorse буде чотири безпілотники, кожен з яких має бути складнішим за свого попередника. Перший із них під індексом Quarterhorse Mk 0 пройшов усю передбачену серію випробувань, яка однак відбувалась лише на землі. Про це йдеться в публікації порталу The Drive.

Читайте також: Щоб поновити випуск M777 для Армії США, уже виділили $50 млн та 1 рік часу

Зазначається, що для виготовлення Quarterhorse Mk 0 знадобилось усього 6 місяців, а наземна стадія випробувань була пройдена усього за 37 діб. Зазначається, що на цьому літальному апараті було відпрацьовано демонстрацію дистанційного керування зокрема при рулінні по злітній смузі, демонстрація режиму роботи при втраті зовнішнього управління та відпрацювання "людського фактору" в керуванні цим безпілотним апаратом.

Безпосередньо зліт та посадку в дистанційному режимі відпрацьовуватимуть уже на наступному безпілотнику, Quarterhorse Mk 1, який уже будується, і перший політ якого має відбутись до кінця 2024 році. Але схоже, що на цьому літальному апараті не будуть відпрацьовувати політ на високих швидкостях.

Дослідний реактивний дрон Quarterhorse Mk 0 від Hermeus, фото з відкритих джерел

Натомість саме на Quarterhorse Mk 2 будуть відпрацьовувати політ на швидкостях в діапазоні до 3 Мах, а от Quarterhorse Mk 4 має показати швидкість польоту понад 3 Мах, і навіть, як зазначається, побити рекорд швидкості, який до цього показав легендарний літак-розвідник SR-71 часів "Холодної війни", що міг розвивати швидкість до 3700 км/год.

Тут можна також додати, що цей дослідний дрон Quarterhorse Mk 4 в разі успіху випробувань має обігнати заодно і російський МиГ-31 із максимальною швидкістю до 3000 км/год.

Хоча звісно, ці реактивні безпілотники серії Quarterhorse Mk 4 будуються в першу чергу саме для відпрацювання технологій, які будуть потім використані в проекті літака, що матиме швидкість до 5 Мах, і роботу над яким начебто замовили ВПС США ще осінню 2021 року.

Концепт перспективного гіперзвукового літака від Hermeus
Читайте також: Фінляндія хоче модернізувати усі наявні 41 M270, хоча спочатку йшлось лише про 22 стройові