Зокрема прикордонники зі Львівського та Чернівецького прикордонних загонів складали кваліфікаційні заліки з керування квадрокоптерами Matrice 200 V2 та DJI Mavic 2 Enterprise Dual.
У ході перевірки оператори підтверджують необхідний рівень знань нормативно-правових актів та адміністративно-розпорядчих документів, розглядають питання з організації та виконання польотів, інженерно-авіаційного забезпечення, структури та порядку використання повітряного простору України тощо.
Читайте також: В ДПСУ активно впроваджують безпілотні технології (відео)
Також під час навчально-тренувальних польотів прикордонники здійснюють повітряний моніторинг навчальної ділянки державного кордону щодо виявлення ознак протиправної діяльності, обстежують визначений район на предмет пошуку порушників та здійснюють їх супроводження.
З початку року це вже третя група операторів літакового та коптерного типу, які прибули для підтвердження своєї кваліфікації. Загалом за цей період «оновлений» допуск до керування БПЛАотримали понад три десятки операторів з п’яти прикордонних загонів.
Держприкордонслужба постійно впроваджує інновації в захисті державного кордону України від злочинців та зовнішньої агресії, в тому числі використовує найсучасніші безпілотні літальні апарати.
Аби вправно керувати БПЛА, фахівці-прикордонники постійно оновлюють свої навички та проходять щорічну обов’язкову перевірку на професійність.
Раніше Defense Express повідомляв про те, що ДПСУ успішно використовує вітчизняні БПЛА Spectator-M для охорони кордону, а також протягом цього року планує отримати чергові десять гелікоптерів Airbus Н125. Ці гелікоптери складуть компанію двом машинам, що прибули на початку 2020 та будуть використовуватись для виконання завдань з моніторингу державного кордону.
Читайте також: Головний центр підготовки ДПСУ отримав нові БПЛА "Лелека 100"