Українські прикордонники продовжують інтенсивну експлуатацію БпАК Spectator-M що спільно виготовляються ВАТ "Меридіан" ім. С.П. Корольова (входить до складу ДК "Укроборонпром") разом з фахівцями Національного технічного університету України "КПІ".
Зокрема, як повідомила прес-служба ДПСУ, українські безпілотні комплекси активно використовуються для повітряного моніторингу в Херсонський області.
Читайте також: В ДПСУ активно впроваджують безпілотні технології (відео)
"Так, лише протягом листопада в межах Херсонської області безпілотники здійснили 10 польотів загальною протяжністю понад 500 кілометрів", - відзначили в прес-службі прикордонників.
![БПЛА Spectator-M ДПСУ](/media/contentimages/4605fbe860983272.jpg)
За результатами повітряної розвідки з використанням Spectator-M, прикордонники виявили двох осіб, які здійснювали незаконний вилов водних живих ресурсів, 10 порушників, які вийшли в море на маломірних плавзасобах поза пунктами базування, а також 26 браконьєрських пасток.
![БПЛА Spectator-M ДПСУ](/media/contentimages/5425fbe8618dc851.jpg)
Відомо, що Державна прикордонна служба України отримала 7 безпілотних авіаційних комплексів Spectator-M (по три безпілотники у кожному комплексі, тобто 21 літальний апарат), які було закуплено прикордонним відомством в рамках Державного оборонного замовлення 2017 року.
![Дрони Matrice 200 V2 та DJI Mavic 2](/media/contentimages/7475fbe8626d5450.jpg)
Нагадаємо, окрім комплексів від ВАТ "Меридіан", Прикордонна служба також використовує квадрокоптери Matrice 200 V2 та квадрокоптери DJI Mavic 2 Enterprise Dual (Smart Controller), отримані від Уряду Британії.
!["Лелека 100" ДПСУ](/media/contentimages/bfe5fbe863b4b012.jpg)
Крім того, у квітні цього року Державна прикордонна служба України вперше отримала відомі розвідувальні комплекси українського виробництва "Лелека 100" від ТОВ "ВІК ДЕВІРО".
Читайте також: Модернізовані БПЛА Spectator-M1 вперше були поставлені ЗСУ (фото)