xcounter
#

У Швейцарії "гниє" ціла танкова бригада Leopard 2A4, але погодились продати лише 25 і не на пряму до ЗСУ

 Leopard 2A4
Leopard 2A4
104967

Для того, щоб продати 25 Leopard 2A4​, які взагалі не становлять жодної цінності для обороноздатності, Швейцарії знадобилось майже дев'ять місяців

Швейцарія у продовженні плекання свого нейтралітету нарешті погодила продаж німецькому Rheinmetall 25 танків Leopard 2A4, які все одно знаходились на складі й не мали значення для обороноздатності.

Відповідне рішення, сьогодні 22 листопада, прийняла Федеральна рада країни, що означає остаточну згоду після затвердження аналогічного рішення ще 14 червня Національною радою. Нагадаємо, що законодавчі рішення у Швейцарії мають бути ухвалені обома рівноправними палатами парламенту.

Читайте також: Ворог створив 6000 км укріплень на окупованих територіях України

При цьому перемовини щодо цих машин взагалі розпочались на офіційному рівні 23 лютого 2023 року, коли міноборони Німеччини направило до Швейцарії офіційний запит який одразу містив примітку, що ці машини не будуть передані до України.

Leopard 2A4 швейцарія

Умовою продажу танків до Rheinmetall стало те, що вони мають залишитись у Німеччині, або у країнах НАТО, або Євросоюзу. Таким чином передача саме цих машин до Збройних Сил України унеможливлена. Але справа в тому, що ці танки, у кращому випадку, можуть бути передані до країни, яка має Leopard 2A4, а та наддасть Україні свої танки.

Й це дійсно "у кращому випадку". Бо, по-перше, перед Німеччиною ще висить зобов'язання передати ті самі Leopard 2A4 до країн, які постачали до України радянську техніку. Зокрема, в обмін на радянське озброєння для ЗСУ, Словаччина має отримати загалом 15 танків Leopard 2A4, а станом на квітень 2023 року було відомо лише про дві машини переданих Братиславі, а у червні про ще одну. Але добре те, що Чехія буквально вчора офіційно оголосила про отримання всіх 14 Leopard 2A4 за "круговим обміном".

По-друге, стан самих машин далеко не факт, що дозволить їх швидко відновити. Бо, як йдеться у повідомленні Федеральної ради Швейцарії зараз у цій країні у строю 134 Leopard 2 A4WE (модернізовані за програмою 2006 року), а ще 96 одиниць Leopard 2A4 - "не використовуються та не обслуговуються". При цьому ще на рівні березня фігурувала інформація, що 34 машини "зарезервовані" для збройних сил Швейцарії.

Останнє означає те, що вони просто гниють, хоч і на складі. Й мова йде про комплект на цілу танкову бригаду. При цьому вона об'єктивно буде не зайвою не те що для України, а для будь-якої іншої європейської країни НАТО. Особливо для тих, які передали свої Leopard 2 до ЗСУ, а це сама Німеччина, Польща, Швеція, Іспанія, Канада та Португалія.

Leopard 2A4

А на останок - реальний стан швейцарських Leopard 2A4цілком може бути таким, що не дозволить їх відновити й вони стануть просто донорами запасних частин.

Але якщо, все ж таки, ситуація з цими танками складеться якнайкраще, то це буде означати можливість передачі, хоч й не на пряму, але до 25 машин для України. А ця кількість враховуючи те, що вдалось "наскребти" (включно з обіцяними) загалом близько 90 Leopard 2, дійсно є вагомою.

Читайте також: У спробі зберегти великі десантні кораблі у РФ почали на них встановлювати сухопутні ЗРК "Тор"