xcounter
#

У Румунії кажуть, що танків Abrams потрібно ледь не у вісім разів більше: скільки потрібно викласти за 400 машин

8351
Танк Abrams. Фото: U.S. DoD
Танк Abrams. Фото: U.S. DoD

Кількість у 400 машин звучить поки що на рівні експертного обговорення, але водночас демонструє бажання не зупинятися на оголошених 54 одиницях

Румунське оборонне відомство готується до закупівлі 54 одиниць американських основних бойових танків Abrams, і це насправді серйозний крок на шляху до потужного посилення власного війська, але водночас в країні вже зараз говорять про те, що такої кількості танків насправді буде замало, розповідають у виданні Defense Romania.

Фото: U.S. DoD
Танк Abrams. Фото: U.S. DoD

Так, загалом військові експерти відзначають у потребі щонайменше у 3 батальйони сучасних танків, водночас, наприклад, директор видання GeoPolitica Василе Симіляну [Vasile Simileanu] відзначає, що країна загалом потребує одразу 400 новітніх танків.

Читайте також: Румунія хоче списати MLI-84 та збільшити парк БМП на 50%, і хоче дати на це 3 мільярди євро

Як приклад наводиться та ж Польща, яка наразі реалізує програму з закупівлі сотень тих же Abrams, а також домовилася про ліцензійне виробництво південнокорейських танків K2.

Defense 24
K2 у Польщі. Фото: Defense24

З боку Defense Express зауважимо, що хоча кількість у 400 танків звучить поки що на рівні розмов, але загалом відмічається тенденція, коли західні країни починають збільшувати свої танкові парки сучаснішими машинами.

Але щоб мати 400 танків, на них потрібно також витратити й чимало коштів – для прикладу, раніше ми рахували, що, якщо орієнтуватися на польський контракт у 250 танків за 4,75 млрд, то румунські 54 одиниці Abrams можуть обійтися країні у 1 млрд.

Якщо рахувати за тією ж схемою, то у випадку закупівлі ще 350 танків країні доведеться вкласти ще додаткові 6,5 млрд. Звісно, це все дуже орієнтовні підрахунки, але вони водночас демонструють розуміння, скільки наразі коштує "солідно" закупитися танками.

Читайте також: Румуни "пересідатимуть" на Abrams одразу із Т-55, і тут цікаво як довго прослужать танки Bizonul