xcounter
#

У РФ вже мріють про винищувач шостого покоління, хоча за два роки так і не вирішили, чи буде він безпілотним

5932
Су-57, фото ілюстративне
Су-57, фото ілюстративне

РФ будує плани з літаком шостого покоління, хоча навіть їхній перший зразок Су-75 буде готовий не раніше як у 2025 році

Російська "Объединенная авиастроительная корпорация" (ОАК) повідомила, що у РФ поки що не прийнято рішення про те, чи буде їхнє шосте покоління винищувачів безпілотним або ж пілотованим — про це розписався генконструктор — заступник гендиректора ОАК Сєргєй Коротков, як повідомляють пропагандистські ЗМІ окупантів.

За словами Короткова, ще два роки тому, на форумі "Армия", у рамках круглого столу ОАК разом з військовими та різними інститутами обговорювали це питання і так і не змогли домовитися. І він також наголосив, що нібито "і у світовій авіаційній спільноті" з цим питанням не визначилися, хоча насправді загалом сьогодні більш актуальна тенденція, коли літаки наступного покоління матимуть як пілотовану, так і безпілотну версію.

Читайте також: Російський Checkmate Су-75: детальний аналіз всіх особливостей та загроз від авіаконструктора (відео)
Су-57
Су-57, фото ілюстративне

Загалом ніяких нових концепцій у контексті літаків шостого покоління Коротков не пропонує — каже. що вони будуть інтегровані з іншими системами ураження і що вони будуть діяти у рамках єдиного розвідувального контура з БПЛА (у США вже займаються над цим у рамках програми Loyal Wingman), а також виконувати й інші завдання у "зв’язці".

"Ми повинні вміти вирішувати завдання зі скритності дій авіаційного комплексу, виживання", — відзначив Коротков, говорячи про те, що подальший розвиток авіаційної техніки передбачає підвищення льотно-технічних характеристик, адаптацію з іншими системами бойового управління і ураження, маневровість, багатофункціональність тощо.

Су-75
Су-75 на презентації

Водночас очільник ОАК Юрій Слюсарь раніше, заявляв що вже їхній винищувач Су-57 є кроком до напрямку авіації шостого покоління, на базі якого якраз і можна буде нібито розвиватися це сімейство, що виглядає дивно, бо, по-перше, хоч у РФ і активно піарять свій Су-57 як літак п’ятого покоління, по факту машина належить до покоління 4++, і такий "стрибок" через покоління доволі незрозумілий.

А, по-друге, а як же російський "новітній" та "аналоговнет" літак Су-75, який якраз нібито і має бути тим самим літаком п’ятого покоління і основою для подальших розробок. Тим паче, що серед усього, у РФ розглядають варіант, коли Checkmate матиме й безпілотну версію.

Нагадаємо, нещодавно Defense Express розповідав, що у РФ визнали, що Су-75 Checkmate взагалі нікому не цікавий, а перший зразок буде готовий не раніше 2025 року

Читайте також: РФ "демілітаризує" експорт своїх літаків, плани з продажів Су-57 та Су-75 "лежать в руїнах"