Німецька компанія Helsing показала свою нову розробку - баражуючий боєприпас, дрон-камікадзе, HX-2. Саме їх у кількості 4000 одиниць має поставити Україні Німеччина і ці дрони вже встигли абсолютно несправедливо охрестити міні-Taurus.
Але це не має жодним чином применшувати дуже позитивні реальні можливості цього засобу ураження, бо оголошені Helsing особливості дрона HX-2 доволі цікаві. І варто одразу акцентувати на тому, що мова йде про аналог американського Switchblade чи російського "Ланцета".
Читайте також: Поляки знайшли цікавий механізм фінансування для нових контрактів на САУ K9 та Homar-K, над яким могли думати кілька місяців
Як і ці дрони HX-2 призначений для ураження бронетехніки, артилерії та інших військових цілей, але на вагомішій дальності - до 100 км. При цьому сам дрон важить 12 кг, що означає вагу бойової частини у межах декількох кілограмів. Розробник декларує наявність кумулятивного заряду, але можуть бути встановлені й інші види бойової частини.
Заявлена швидкість дрона - 220 км/год. Він побудований за класичною схемою з Х-подібним крилом та хвостовим оперенням. Певною відмінною дрона є використання чотирьох електромоторів з тягнучими гвинтами замість одного штовхаючого.
Головна перевага та особливість HX-2 - розвинутий бойовий штучний інтелект. Бо саме програмне забезпечення і є основним профілем Helsing. Саме такі сучасні алгоритми закладені у систему управління дроном-камікадзе й дозволяють уражати цілі навіть у випадку активної протидії ворожих засобів радіоелектронної боротьби.
Це так званий "машинний зір" з автоматичним виявленням, розпізнанням, супроводом та наведення на ціль. Але з принципом "людина у петлі", тобто людина має дати відповідну команду на ураження. Також HX-2 інтегрований до загальної системи управління засобами ураження Altra від цієї компанії, яка дозволяє організувати ройову атаку дронами.
Не менш важливим є те, що у Helsing прямо зазначили - дрон HX-2 адаптований для "масового виробництва із значно нижчими витратами" і він вже виробляється. А також задекларували збільшення своїх виробничих потужностей в Європі. Окрім того, у Helsing зазначили, що їх базове програмне забезпечення наразі вже використовується в Україні.
Нагадаємо, що ЗСУ таємно використовують і експериментальні дрони V-BAT від Shield AI межах тестів для США.
Читайте також: Чому "Ростех" став 7 у світі оборонною компанією за доходом та куди РФ експортувала зброю