Запаси високотехнологічних озброєнь, які б США могли передати Україні, починають поволі вичерпуватись. Про це пише CNN з посиланням на трьох високопоставлених американських чиновників, які знайомі з перебігом процесу.
"Найбільшу занепокоєність" викликає вичерпання запасів 155-мм снарядів та ракет до ПЗРК Stinger. Також в американських чиновників начебто "викликає занепокоєність" здатність США розгорнути додаткове виробництво таких видів озброєння, як то протирадіолокаційні ракети AGM-88 HARM, керовані ракети GMLRS до систем M142 HIMARS та M270, протитанкові ракети до FGM-148. Хоча до цього моменту США уже вклали достатньо великі ресурси для нарощення випуски озброєнь цих типів.
Читайте також: Схоже, РФ хоче "напрягти" одразу Білорусь і Іран, щоб мати більше боєприпасів для війни в Україні
Виходить, що США підійшли до межі вичерпання свого високотехнологічного озброєння лише за 9 місяців планомірних поставок військової допомоги Україні. Хоча кожна така поставка ретельно зважується на предмет, чи не ослабить вона обороноздатність США, і чи зможе американська оборонна промисловість швидко замістити поставки. Щоб пояснити таку сумну обставину, журналісти CNN наводять таке пояснення.
"Вперше за два десятиріччя США не приймають безпосередньої участі в конфлікті, після виходу з Афганістану та переходу до консультативної ролі в Іраку. Без необхідності виготовляти зброю та боєприпаси для війни США не виготовляли обсяг матеріалів, достатній для підтримання тривалого, високоінтенсивного конфлікту", наголошують автори CNN.
Читайте також: Іранський дрон Mohajer-6 на 75% зібраний з іноземних компонентів: навіть тепловізор з Ізраїлю - як це взагалі можливо