Як повідомляється на сайті державного воєнно-промислового комітету Республіки Білорусь, цей комплекс було створено у рамках внутрішньої кооперації підприємствами одного з холдингів, що входять до системи цього комітету.
Комплекс забезпечує розвідку, автоматизоване та неавтоматизоване управління бойовими діями артилерійського дивізіону (батареї), а також безперервну взаємодію із загальновійськовими підрозділами.
Читайте також: Якими є сили та засоби радіоелектронної розвідки ЗС Білорусі та до чого тут РФ
Повідомляться, що комплекс є сумісним з різними артилерійськими та реактивні системами радянського виробництва, зокрема такими як РСЗО БМ-21 "Град", артилерійські системи 2С7 "Піон", 2С1 "Гвоздика" та ін.
До складу комплекс входять машина командира дивізіону, машини трьох командирів батарей, начальника штабу дивізіону, трьох старших офіцерів батарей та гарматний комплект засобів керування вогнем (за кількістю артилерійських установок), що перебувають на озброєнні артилерійських батарей.
Комплекс бойового управління вогнем 1В12 БМЕ "Лагуна" забезпечує єдиний цифровий обмін інформації за ланцюгом від командира дивізіону до командира бойової машини (зброї).
Зокрема, до складу комплексу входить комплект спеціальних машин:
- машин управління командира (дивізіону, батареї), що розміщені на шасі бронеавтомобіля "Кайман" із колісною формулою 4×4 (може мати індекс "Кайман-Р".
- машин управління начальника штабу дивізіону (старшого офіцера батареї), що розміщені на шасі автомобіля підвищеної прохідності Урал-4320 із колісною формулою 6×6;
- гарматний комплект засобів управління вогнем (на кожну гармату).
Повідомлялось, що до складу комплексу 1В12 БМЕ "Лагуна" входять 4 машини "Кайман-Р": 1 машина управління командира дивізіону та 3 машини управління командира батареї.
Зокрема, відомо, що уніфікована машина управління командира дивізіону (батареї) на шасі БА "Кайман" має такі можливості:
- вбудовані та виносні засоби оптикоелектронної розвідки для спостереження за місцевістю та визначення координат цілей вдень та вночі;
- супутникову системау навігації та цифрова карта місцевості;
- цифрові КВ та УКХ радіостанції з функцією автоматизованого обміну даними;
- 3 робочі місця із засобами автоматизації підготовки та прийому-передачі даних для стрільби зі спеціальним програмним забезпеченням.
Машина управління начальника штабу дивізіону (старшого офіцера батареї) (на шасі Урал-4320) укомплектована цифровими КВ- та УКХ-радіостанціями з функцією обміну даними, засобами автоматизації підготовки та прийому-передачі даних для стрільби зі спеціальним програмним забезпеченням, цифровою картою місцевості та супутниковою навігацією, а також автоматичною метеостанцією для вимірювання наземних метеорологічних даних.
До складу комплексу входить 4 машини - машина управління начальника штабу (командно-штабна машина) дивізіону та 3 машини управління старшого офіцера батареї.
Гарматний комплект засобів управління вогнем призначений для автоматизованої передачі команд та численних установок до командирів знарядь. До його складу входить планшетний комп'ютер із GPS приймачем та спеціальним програмним забезпеченням, а також цифрові УКХ-радіостанції з функцією прийому-передачі даних.
Раніше такж повідомлялось, що програмно-апаратний комплекс, що знаходиться на борту машин, забезпечує:
суттєве скорочення часу на проведення заходів підготовки та управління вогнем та можливість автоматизованого обміну даними з різними пунктами управління;
можливість ведення розвідки супротивника цілодобово та в умовах обмеженої видимості;
можливість автоматизованого визначення координат мети (об'єкта), визначення вихідних даних для стрілянини та передачі їх командирам знарядь (бойових машин реактивної артилерії);
значне підвищення показників надійності системи управління вогнем та артилерійськими підрозділами.
Комплекс розгортається у бойове становище з тимчасовими витратами до 3 хвилин, у похідне – до 5 хвилин.
В умовах обмеженої видимості (вночі) дальність спостереження становить до 10 000 м. Далекомір, що входить до складу апаратури комплексу, дозволяє вимірювати дальності в діапазоні від 110 до 20 000 м, забезпечувати підсвічування цілей на відстанях від 300 до 7 000 м. У складі комплексу також є переносний далекомір "Капонір".
Як раніше писав Defense Express, у Білорусі відзвітували про створення легкого багатоцільового гранатометного комплексу з тандемною БЧ. Офіційно комплекс було представлено на параді військ Мінського гарнізону 9 травня 2020 року. Тоді розробники заявляли, що комплекс створювався з урахуванням досвіду ведення бойових дій в умовах різних воєнних конфліктів і є концептуально новим засобом ведення ближнього бою.
Читайте також: Білоруський алігатор - удосконалений БТР "Кайман" з модулем АДУНОК-БМ-30