Про це повідомляється на сайті державного воєнного-промислового комітету Республіки Білорусь.
Як зазначено у повідомленні, підсумкові польові випробування підтвердили відповідність виробу розрахунковим технічним характеристикам.
Читайте також: Білорусь стає "плацдармом" для повітряного нападу, Україна посилює ППО на кордоні
Заключні стрільби проходили за участю фахівців державного воєнного-промислового комітету Білорусі, які фіксували результати зовнішньої балістики корпусу гранати з тандемною головною частиною та штатним реактивним двигуном. Вони ж забезпечували постійний супровід ходу дослідно-конструкторської роботи всіх етапах її проведення.
Перевірка параметрів проводилася шляхом одиночної стрільби в мішень-уловлювач. Після кожного зробленого пострілу шляхом аналізу високошвидкісної відео-реєстрації проводилася перевірка зовнішньої балістики виробу, а також роботи реактивного двигуна, реакції станка та корпусу пускового ствола, виходу виробу з каналу ствола, роботи оперення пострілу, а також оцінювалися результати вражаючої дії гранати.
Перспективний конкурентний зразок озброєння планується випускати у двох варіантах: штурмовому -для боротьби з живою силою супротивника що знаходиться у спорудах різного ступеня захищеності, а також із застосуванням кумулятивного блоку – для боротьби з броньованою техникою.
Гранатометний комплекс "Сапфир" довжиною 750 мм та масою 4,2 кг здатен вражати цілі на дальності до 1000 м. При цьому постріл калібром 61 мм має ефективну (прицільну) дальність стрільби 450 м. Пробиття по нормалі гомогенної стальної броні становить не менш як 300 мм. Комплекс складається з транспортно-пускового контейнера з багатоцільовою бойовою частиною в поєднанні з приладом управління вогнем і прицільно-пусковим пристроєм.
Розробку власного гранатомета в Білорусії розпочали у 2014 році. Тоді компанія "Белспецвнештехника" на виставці MILEX представила перший прототип.
Як раніше писав Defense Express, офіційно комплекс було представлено на параді військ Мінського гарнізону 9 травня 2020 року. Тоді розробники заявляли, що комплекс створювався з урахуванням досвіду ведення бойових дій в умовах різних воєнних конфліктів і є концептуально новим засобом ведення ближнього бою.
Читайте також: Що являє собою модерновий білоруський БТР - V2