xcounter
#

Розкрито вартість нового дрона для ЗСУ на 750 км і як швидко компанія вийде на 500 одиниць у місяць

23361
Дрон-камікадзе AQ-400 Scythe, фото — Terminal Autonomy
Дрон-камікадзе AQ-400 Scythe, фото — Terminal Autonomy

Західні ЗМІ вже називають цей безпілотник відповіддю на іранські "Шахеди", а в компанії стверджують, що дрони вже використовувалися для ударів

Днями стало відомо, що Сили оборони України отримали на озброєння партію нових далекобійних ударних дронів-камікадзе AQ 400 Scythe від компанії Terminal Autonomy, що мають дальність у 750 км і в яких фактично реалізована концепція доступного та масового засобу ураження, яким би можна було б зокрема атакувати об’єкти на території РФ.

Причому, як підтверджує компанія-виробник цих безпілотників, вони вже брали участь в атаках, але деталі, коли і де використовувалися ці безпілотники поки що не розголошують. Втім, у Terminal Autonomy розповіли виданню Forbes низку інших цікавих деталей про свої AQ 400 Scythe — в цьому матеріалі поговоримо про те, скільки ж коштує такий безпілотник і якими зрештою будуть темпи виробництва/постачання.

Читайте також: З’явилися нові подробиці про атаку на аеродром в РФ, де було пошкоджено Су-34
ЗСУ далекобійні БПЛА
ЗСУ вже отримали партію безпілотників AQ 400 Scythe, фото — Terminal Autonomy

Щодо ціни, то відзначається, що вартість базового планера цього БПЛА становить близько 15 тисяч доларів, водночас з урахуванням "рекомендацій і доповнень", тобто внутрішнього "начиння" безпілотника, вона може вирости приблизно до 30 тисяч доларів.

Причому загальні затрати можуть бути знижені, як відзначають в компанії, і тут йдеться про доволі цікаву опцію використання фактично "рою" дронів, коли "головний" безпілотник супроводжується дев’ятьма недорогими базовими дронами, що слідують за ним в район цілі.

Щодо темпів постачання, то відзначається, що згідно з новим контрактом на постачання безпілотників AQ 400 Scythe, Збройним Силам України, спершу темпи постачання становитимуть 50 одиниць на місяць, а вже до другого кварталу 2024 року виробництво збільшиться аж у 10 разів — до 500 одиниць на місяць.

Але й це не остаточний показник. Як відзначили в компанії, їхня мета — вийти на показник у 1000 дронів на місяць, втім, зрозуміло, що таке масштабування потребуватиме більше часу.

Читайте також: Неймовірно, але в Грузії роблять польські БПЛА Warmate та Fly Eye (відео)