Бійці Головного управління розвідки Міноборони України ефективно використовують на полі бою польскі баражуючі боєприпаси Warmate від компанії WB Electronics – відео з кадрами ударів цієї зброї по російській техніці опублікував міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
Як відзначається, 40 дронів-камікадзе типу Warmate польського виробництва були закуплені для ЗСУ у рамках збору, організованого Олегом Гороховським, monobank та UNITED24.
Читайте також: Німці мають таємничий ЗРК малої дальності, який міг би замінити "Стріла-10" або ж "Оса-АКМ"
Цілями цих баражуючих боєприпасів стала низка зразків озброєння та військової техніки російського окупаційного війська, передусім це зенітні ракетні гарматні комплекси та радіолокаційні станції
Зенітний ракетно-гарматний комплекс "Панцирь-С1"
Як відзначає Федоров, за допомогою дрона-камікадзе Warmate було знищено одразу два російських ЗРГК "Панцирь-С1" – всього ж з початку повномасштабного вторгнення в Україну окупанти втратили щонайменше 18 таких систем за даними Oryx.
Зокрема, нещодавно один такий комплекс було уражено FPV-дроном чи іншим безпілотником – розрахунок "Панциря" промазав ракетою по цілі і зрештою водій зі своєї кабіни зафіксував ефектний вибух.
Нагадаємо, зенітний ракетно-гарматний комплекс "Панцирь-С1" призначений для боротьби як з пілотованими, так і безпілотними повітряними цілями.
Станція Р-330Ж "Житель"
Серед цілей Warmate опинився і російський "Житель" – автоматизована станція постановки перешкод, яких з кінця лютого 2022 року було знищено щонайменше 7 одиниць, і ще як мінімум одна – пошкоджена.
Ефектне знищення російського "Жителя" українським БТР-4Е
І тут, знову ж таки, іронічно, що станція Р-330Ж "Житель" серед усього призначена для перехоплення та придушення каналів управління безпілотними літальними апаратами, при цьому дальність дії комплексу декларується у 50 км.
Радіолокаційна станція "Подлет-К1"
Ця система стала черговою ціллю для дрона-камікадзе Warmate. Російська 48Я6-К1 "Подлет" – універсальна трикоординатна РЛС, яка має виявляти повітряні цілі на "малих та гранично малих висотах у складній обстановці".
Радіолокаційна станція має в автоматичному режимі виявляти та передавати координати цілі, супроводжувати будь-які аеродинамічні цілі, а також надавати інформацію про цілі зенітним ракетним комплексам та винищувачам.
Читайте також: Рашисти переставляють "Панцырь" на шасі від "Тунгуски", і майже на рік запізнюються з розробкою