xcounter
#

РФ збудує завод для ремонту артилерії замість старого, який знесли під ТРЦ та виробництво вікон

5123
САУ "Мста-С" армії РФ, ілюстративне фото довоєнних часів
САУ "Мста-С" армії РФ, ілюстративне фото довоєнних часів

Ремонтувати гармати для війни проти України будуть в арсеналі у Брянску, куди вже раніше долітала "бавовна"

Глава російського уряду Мішустін 27 березня 2023 року підписав розпорядження, за яким в структурі Міноборони РФ має з’явитись новий завод по ремонту артилерійських систем "120 арсенал" зі статусом "державної бюджетної установи" в місті Брянск. На всі бюрократичні формальності є строк до 6 місяців. Очевидно, що підприємство розгортатимуть на базі 120-го артилерійського арсеналу ГРАУ Міноборони РФ, розташованого в місті Брянск.

За логікою ворога, такий вибір місця може бути через логістичні мотиви – наявність крупного залізничного вузла та відносно коротке "плече доставки" до лінії фронту для боїв проти ЗСУ. Але у квітні 2022 року той же 120-ий арсенал в Брянску уже потрапляв під "бавовну", і то була "пекельна ніч".

Читайте також: Рашисти уже місяць "везуть на фронт" свої К-17 "Бумеранг", а тепер "згадали" про держвипробування
Потужності 120-го арсеналу ГРАУ Міноборони РФ в Брянску, весна 2022 року, зображення з відкритих джерел

"На папері" росіяни й так мають багато підприємств, які можуть ремонтувати артсистеми. Але деякі з них встигли "утилізувати" під забудову, дещо з потужностей опинилось взагалі в логістичній ізоляції, а переважна більшість – спеціалізується лише на окремих артсистемах, та занадто розкидана по території РФ.

Наприклад, у Санкт-Петербурзі працював 775-ий ремонтний артилерійський завод, який вважався одним з найбільших в РФ, та міг виконувати роботи не лише по ствольній артилерії та РСЗВ, але й по зенітним артустановкам ЗСУ-23-4 "Шилка" та "Тунгуска" також. Але об’єкт був розташований "занадто близько" до міської забудови, ділянка виглядала привабливішою для побудови ТРЦ чи іншої бізнес-інфраструктури.

Що і визначило долі 775-го заводу – до 2010 року підприємство було штучно доведене до банкрутства та ліквідоване, уже в 2016 році замість цехів уже був будмайданчик, а станом на початок 2022 року там було будівництво ТРЦ та підприємство по виробництву вікон.

Територія колишнього 775-го артилерійського ремонтого заводу в Санкт-Петербурзі, ілюстративне фото з відкритих джерел

Як функціонуючим числиться 69-ий артилерійський ремонтний завод в Калінінграді. Але по логістичним причинам возити гармати із фронту на ремонт аж туди ворог навряд чи може. Одним із базових вважається також 9-ий артилерійський ремонтний завод в Єкатєрінбурзі, що спеціалізується в першу чергу на гаубицях Д-30. Але цей об’єкт, очевидно з точки зору армії РФ, також знаходиться задалеко від лінії фронту.

Підприємство "Мотовилихинские заводы" розташоване в місті Пермь, в так званому "Передураллі", і воно спеціалізується в першу чергу на гаубицях "Мста-Б", буксируваних мінометах "Нона-К" та самохідних "Нона-СВК".

Гаубиці "Мста-Б" армії РФ, ілюстративне фото довоєнних часів

В місті Ніжній Новгород розташоване підприємство "ЦНИИ Буревестник", формально приписане до складу "Уралвагонзаводу". Це підприємство займається в першу чергу мінометами 2Б11 та 2Б24. Єдине в РФ підприємство, що займається виробництвом та модернізацією самохідних артустановок, зокрема крупнокаліберних САУ 2С7М "Малка" на базі "Пион" – це "Уралтрансмаш", що розташоване взагалі в Єкатеринбурзі.

Тому й виходить, що зараз росіяни буквально в "пожежному" темпі вимушені займатись організацією єдиного "хабу", який займатиметься ремонтом усіх наявних типів артсистем в армії РФ. Ціною того, що цей об’єкт буде розташований в зоні доступності для ударів від Сил оборони України.

Рашистська модернізована САУ 2С7М "Малка" на території підприємства "Уралтрансшмаш", ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: Від мікросхеми Intel з AliExpress у рашиській ракеті "Торнадо-С" залежить життя американського астронавта