xcounter
#

РФ створює свої морські дрони, поки що з дерева та з 200 кг вибухівки

3694
Рашисти готуються до атаки за допомогою своїх катерів-камікадзе, ілюстративний рендер від H I Sutton
Рашисти готуються до атаки за допомогою своїх катерів-камікадзе, ілюстративний рендер від H I Sutton

Навіть якщо розробка виглядає низькотехнологічною, окупанти вже намагаються розгорнути під неї промислову базу

На початку липня 2023 року РФ через свої пропагандистські ресурси заявила, що планує створити в тимчасово окупованих Севастополі та Маріуполі центри по розробці БПЛА та морських дронів, начебто лише "цивільного" призначення.

Тепер же у відкритому доступі з’явилось зображення, яке підтверджує сам факт того, що росіяни почали роботу над власними "безекіпажними катерами". Як стверджується, подібні катери матимуть дерев’яний корпус та нестимуть аж 200 кілограмів вибухівки.

Читайте також: Як посилити ППО України, коли російські терористи удосконалюють тактику комбінованих ударів з повітря
Рашисти працюють над власним катером-камікадзе, липень 2023 року, зображення з відкритих джерел

Хоча на перший погляд видається, що на цьому фото ми можемо побачити хіба що дерев’яний макет, на якому відпрацьовують розташування окремих елементів обладнання майбутніх морських дронів РФ, і це ще складно назвати навіть прототипом.

Наскільки "сирою" є така розробка росіян, можемо побачити хоча б з того, що всередині корпусу цього морського дрона поки що нема відсіку або ж технологічних отворів для розміщення силової установки вцілому, або ж її окремих елементів. Окрему увагу тут варто звернути й на елементи дистанційного управління, які скоріш за все були взяті взагалі із наземних дронів у розпорядженні армії РФ.

Окупанти відтягують від лінії фронту несправний роботизований комплекс "Платформа-М", травень 2023 року, зображення з відкритих джерел

Наприклад, подібну систему управління з використанням джойстика ми до цього моменту могли бачити наприклад на рашистській роботизованій системі "Платформа-М", про яку Defense Express розповідав в окремій публікації.

Цей робот в травні цього року засвітився на вірусному відео, де його на буксирі тягнув УАЗ-"буханка" після явно невдалої спроби використати під час атаки проти ЗСУ. І там важливою є деталь, що система дистанційного управління забезпечує керування роботом "Платформа-М" на дистанції лише в 1500 метрів від місця розташування оператора, в набір інструментів якого входить джойстик та комп’ютер.

Управління рашистським роботом "Платформа-М" джойстиком та ноутбуком, ілюстративне фото з відкритих джерел

Але з іншої сторони, варто врахувати й контекст, в якому РФ могла активізувати власні розробки по темі морських дронів-камікадзе.

У лютому 2023 року Генштаб ЗСУ підтвердив факт, що РФ застосувала морські дрони-камікадзе проти України, щоправда без деталізації часу та місця, коли відбувалась атака такою зброєю. Що в свою чергу, як мінімум дозволяло припускати, що росіяни можуть отримати морські дрони-камікадзе від Ірану, технологічний рівень яких нагадує скоріше "людино-торпеди" часів Другої світової війни.

Морський дрон-камікадзе Ірану, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Минуло півроку, нових епізодів застосування Росією морських дронів-камікадзе у війні проти України не було. Що дозволяє припускати – якщо між Москвою і Тегераном і могли бути домовленості про передачу такого типу зброї для війни на морі, то вони не відбулись. Тому росіяни вирішили форсувати розробки по цій темі, зі старту намагаючись зробити свої "безекіпажні катери" максимально примітивними на технологічному рівні.

Бо, наприклад, можливе використання дерева як матеріалу для корпусів морських дронів-камікадзе може бути покликане бажанням максимально здешевити виробництво, а з іншої сторони – зробити їх максимально "невидимими" для усіх типів засобів виявлення.

А все вищевикладене показує, що до цього проекту російського ВПК слід ставитись з максимальною увагою.

Морський дрон-камікадзе України, ілюстративне зображення з відкритих джерел
Читайте також: Туреччина зробила крилату ракету на 150 км, яка б знадобилась для ЗСУ