xcounter
#

"Протитанкові тачанки" за досвідом війни в Україні: канадці обирають поєднання ПТРК TOW з багі

4092
Легкі багі з ПТРК TOW, фото – 2 Canadian Mechanized Brigade Group
Легкі багі з ПТРК TOW, фото – 2 Canadian Mechanized Brigade Group

Канадські військові ще з минулого року тестують "опцію" використання легких багі у поєднані з протитанковим ракетним комплексом

Канадські військові активно тестують використання "протитанкових тачанок" – як розповідає видання The War Zone канадці за досвідом війни в Україні розглядають використання у війську мобільних протитанкових засобів у вигляді поєднання потужного ПТРК на легкому багі.

Так, бійці 3-го батальйону (The Royal Canadian Regiment (3 RCR)), що входить до складу 2-ї механізованої бригади канадського війська ще 31 травня цього року під час навчань "Смертельна зброя" протестували використання протитанкових ракетних комплексів TOW, встановлених на легкому багі Polaris MRZR 4x4.

Читайте також: Як так вийшло, що Канада дала ЗСУ лише вісім Leopard 2, а до Латвії уже готова перекинути 15 таких танків
багі ПТРК TOW
Багі зі встановленим ПТРК TOW, фото – 2 Canadian Mechanized Brigade Group

Як відзначається, над цією ідеєю канадці працюють ще з минулого року, і передусім орієнтуються на досвід бойових дій в Україні. Як відзначається, навчання, які пройшли наприкінці травня, були проведені з метою "довести нову концепцію інтеграції протитанкових засобів на MRZR" і були фінальним етапом зусиль з підвищення маневровості та летальності підрозділів на полі бою, які стартували у листопаді 2022 року.

Над якими саме питаннями у контексті інтеграції протитанкових засобів на легкі багі працювали канадські військові у заявах війська не уточнюється. Втім, тут можна припустити, що одними з головних питань було питання стійкості самого шасі під час пострілу з урахуванням того, що установка вагою майже 100 кг встановлюється на доволі легке шасі, яке навіть цілком може перекинутися під час пострілу, не говорячи вже про влучність стрільби за таких умов.

ПТРК TOW
Постріл з ПТРК TOW, фото – 2 Canadian Mechanized Brigade Group

Втім, судячи з низки фото, на яких видно, як бійці вистрілюють ракети з TOW, встановлених на тих самих багі Polaris MRZR 4x4, то можна зробити висновок, що навіть якщо якісь проблеми й виникали під час тестувань, то їх вдалося вирішити.

Таким чином, канадські підрозділи отримають "опцію" використовувати невибагливе та просте в обслуговуванні "протитанкове багі", яке може діяти на бездоріжжі й ефективно уражати ворожу броньовану техніку, передусім танки, за тактикою "бий-біжи".

Крім протитанкових пускових установок TOW, багі Polaris MRZR 4x4 також тестували і в інших версіях – зокрема з пусковою установкою з чотирма 70-мм ракетами APKWS, а також з інтегрованою бортовою системою запуску нано-дронів Black Hornet.

Читайте також: Challenger 2 переграв Abrams з Leopard 2 на змаганнях Iron Spear, серед БМП переможцем став екіпаж з Канади