xcounter

Президент ДАХК "Артем" Володимир Зімін: Відновлення галузі спецхімії для боєприпасів в Україні займе близько трьох років

4523
Трикомпонентний 152-мм снаряд ОФ-29 від ДАКХ "Артем"
Трикомпонентний 152-мм снаряд ОФ-29 від ДАКХ "Артем"

Для повноцінного власного виробництва снарядів великого калібру в Україні й досі відсутні лінії з виготовлення гільз та спецхімії

Для повноцінного та самодостатнього виготовлення боєприпасів великого калібру по замкнутому циклу Україні потрібно пройти ще чималий шлях.

На сьогодні вже працюють виробничі лінії з виготовлення 152-мм снарядів (однак за застарілою технологією з трьох компонентів на самому "Артемі") та виробництво детонаторів й засобів ініціації.

Читайте також: ДАХК "Артем" планує до червня 2021 року розпочати випробування 155-мм снарядів власного виробництва

Про це розповів Президент компанії – Голова правління ДАХК "Артем" Володимир Зімін в інтерв'ю для програми Security Talks.

"На цей момент на хорошому рівні проведена підготовка до виробництва таких профільних підприємств як "Імпульс" в Шостці, котре повинно забезпечити боєприпасну галузь детонаторами та засобами ініціації. Тобто там в принципі питання вирішене вже на суттєвому рівні", - відзначив Володимир Зімін.


Spaitech


Артем
Виробниче обладнання для виготовлення боєприпасів на ДАКХ "Артем"

За його словами, загалом, для виробництва великих партій снарядів наразі потрібно лише замовлення від Міноборони та вирішення питання з виготовленням продуктів спецхімії.

ОФ-29
152-мм снаряди для гармат 2А36 "Гиацинт-Б" від ДАКХ "Артем" були випробувані ще у 2018 році

"Це досить складне виробництво. Його відновлення можливе на потужностях заводу "Зірка", який в Шостці, котрий історично займався такою продукцією. Але з огляду на ті складнощі, які зараз існують на "Зірці", я вважаю, з нормальним фінансуванням це займе близько трьох років. Процес відновлювання галузі й виробництва спецхімії", - зазначив очільник держпідприємства.

Артем
Наразі ДАКХ "Артем" готується до нового тендеру з закупівлі обладнання, яке дозволить виготовляти на підприємстві великокаліберні снаряди цільної конструкції

Також, в Україні не вирішене питання з виробництвом гільз для снарядів та закупівлі спеціальних пресів, котрі необхідні для переходу від складової конструкції (з трьох частин, як зараз на "Артемі") на сучасну - цільну.

Артем
Технологічний процес поетапного виготовлення трикомпонентного снаряда ОФ-29 який наразі опанований на ДАКХ "Артем"

Водночас Володимир Зімін підкреслив важливість та першочерговість розв'язання питання саме з виробництва спецхімії. Бо при будь-якому загостренні конфлікту з РФ саме ця проблема може стати "вузьким місцем" у забезпеченні ЗСУ власними боєприпасами, оскільки існує дуже мало країн які готові продавати подубну продукцію Україні в подібній ситуації.

Артем
Виробниче обладнання для виготовлення боєприпасів на ДАКХ "Артем"

"Зараз ми повністю залежимо від постачання як бризантних вибухових речовин, так і метальних порохів. Тому зрозуміло що таке важливе виробництво повинно бути локалізовано всередині України. Щоб забезпечити безпеку", - наголосив президент ДАКХ "Артем".

Читайте також: У 2021 році Міноборони заклало 300 млн грн на завод з виробництва боєприпасів