Для повноцінного та самодостатнього виготовлення боєприпасів великого калібру по замкнутому циклу Україні потрібно пройти ще чималий шлях.
На сьогодні вже працюють виробничі лінії з виготовлення 152-мм снарядів (однак за застарілою технологією з трьох компонентів на самому "Артемі") та виробництво детонаторів й засобів ініціації.
Читайте також: ДАХК "Артем" планує до червня 2021 року розпочати випробування 155-мм снарядів власного виробництва
Про це розповів Президент компанії – Голова правління ДАХК "Артем" Володимир Зімін в інтерв'ю для програми Security Talks.
"На цей момент на хорошому рівні проведена підготовка до виробництва таких профільних підприємств як "Імпульс" в Шостці, котре повинно забезпечити боєприпасну галузь детонаторами та засобами ініціації. Тобто там в принципі питання вирішене вже на суттєвому рівні", - відзначив Володимир Зімін.

За його словами, загалом, для виробництва великих партій снарядів наразі потрібно лише замовлення від Міноборони та вирішення питання з виготовленням продуктів спецхімії.

"Це досить складне виробництво. Його відновлення можливе на потужностях заводу "Зірка", який в Шостці, котрий історично займався такою продукцією. Але з огляду на ті складнощі, які зараз існують на "Зірці", я вважаю, з нормальним фінансуванням це займе близько трьох років. Процес відновлювання галузі й виробництва спецхімії", - зазначив очільник держпідприємства.

Також, в Україні не вирішене питання з виробництвом гільз для снарядів та закупівлі спеціальних пресів, котрі необхідні для переходу від складової конструкції (з трьох частин, як зараз на "Артемі") на сучасну - цільну.

Водночас Володимир Зімін підкреслив важливість та першочерговість розв'язання питання саме з виробництва спецхімії. Бо при будь-якому загостренні конфлікту з РФ саме ця проблема може стати "вузьким місцем" у забезпеченні ЗСУ власними боєприпасами, оскільки існує дуже мало країн які готові продавати подубну продукцію Україні в подібній ситуації.

"Зараз ми повністю залежимо від постачання як бризантних вибухових речовин, так і метальних порохів. Тому зрозуміло що таке важливе виробництво повинно бути локалізовано всередині України. Щоб забезпечити безпеку", - наголосив президент ДАКХ "Артем".
Читайте також: У 2021 році Міноборони заклало 300 млн грн на завод з виробництва боєприпасів