xcounter
#

ДАХК "Артем" планує до червня 2021 року розпочати випробування 155-мм снарядів власного виробництва

ДАХК "Артем"  планує до червня 2021 року розпочати випробування 155-мм снарядів власного виробництва
4921

Підприємство виконує дослідно-конструкторську роботу по снарядах цього калібру з Міністерством оборони України

Державна акціонерна холдингова компанія "Артем" (входить до складу ДК "Укроборонпром") здійснює заходи в рамках дослідно-конструкторської роботи і планує у першому півріччі 2021 року розпочати випробування 155-мм снарядів власного виробництва.

Про це днями повідомив Президент компанії – Голова правління ДАХК "Артем" Володимир Зімін в інтерв'ю програмі Security Talks, відзначивши, що роботи виконуються в партнерстві з Міноборони та за їх дорученням.

Читайте також: Чому так важко зробити артилерійський 155 мм боєприпас
Артем
Перша презентація лінійки потенційних серійних виробів на потреби ЗСУ від ДАКХ "Артем" відрубалася ще у 2018 році / Фото: "Укроборонпром"

"У нашій версії він буде складатися з двох частин, тобто він буде мати донну частину і верхню частину. На цей момент у нас виготовлена вся необхідна оснастка. Ми вже відштампували донну частину. Наступного тижня переходимо до роботи над верхньою частиною боєприпасу", - повідомив Володимир Зімін.

"І до червня місяця (2021 року) ми вийдемо вже на випробування", - додав він.

снаряд
Лінійка 155 мм боєприпасів, які пропонує Словаччина

Також Президент ДАХК "Артем" повідомив, що існує попередня домовленість з Міністерством оборони України й щодо замовлення першої партії великокаліберних боєприпасів типу ОФ-29 (використовується на 152-мм гарматах типу 2А36 "Гиацинт-Б").

снаряди
152-мм снаряди для гармат 2А36 "Гиацинт-Б" від ДАКХ "Артем" були випробувані ще у 2018 році

За його словами, потенційне замовлення заплановане на другу половину поточного року (про що вже повідомляв Defense Express), проте про кількість замовлених виробів наразі точної інформації немає.

Крім того, ДАКХ "Артем", здійснює заходи, скеровані на технічне переозброєння потужностей підприємства для забезпечення виконання програми з розвитку боєприпасів.

"Це наш ініціативний проєкт, який буде здатен випускати всю палітру боєприпасів – від 100 до 155 мм, а не тільки 152-155 мм, оскільки аналіз ситуації чітко показав, що економічно вигідніше створювати всю лінійку боєприпасів, а не тільки два калібри", - відзначив Володимир Зімін в недавньому інтерв'ю Defense Express.

Читайте також: Індія замовила в ДАХК "Артем" запасні частини до ракет Р-27 на суму понад $8 млн