xcounter
#

Польські техніки порівняли Apache з Ми-2, Ми-24 і W-3PL - фахівці пройшли навчання у США

8725
Гелікоптери Apache у Польщі, травень 2022, фото — U.S. DoD
Гелікоптери Apache у Польщі, травень 2022, фото — U.S. DoD

Польща у рамках своєї програми дійсно масштабного переозброєння війська посилиться американськими гелікоптерами Apache

Державний департамент США у серпні 2023 року погодив продаж Польщі на 12 млрд доларів одразу 96 новітніх гелікоптерів AH-64E Apache Guardian разом з величезним пакетом як супутнього обладнання, так і суттєвою кількістю озброєння, включно з блоками APKWS-II для Hydra-70, GM-114R2 Hellfire, Stinger 92K Block I, AGM-179A (JAGM) та навчальними ракетами M36E8 Hellfire (CATM).

Цікавим у цьому контексті є матеріал видання Defence.24.pl, яке поспілкувалося з технічними фахівцями 56-ї авіабази (1-ша армійська авіаційна бригада), які проходили у США навчання на ці бойові гелікоптери — їхнє навчання стартувало у листопаді 2023 року, спершу це було мовне стажування, яке тривало два місяці, і далі — чотири місяці теорії та практики, де польські фахівці з нуля проходили курс за спеціальністю "гідравліка AH-64" (гідравліка та пневматика).

Читайте також: Польща завершила заміну своїх Т-72, які були передані Україні

Польські спеціалісти залишилися враженими "величезною технічною базою", і також відзначається тренувальна база із багатьма тренажерами. Також для навчання використовувалася програма, де можна було побачити модель всього гелікоптера, розібрати його, щоб найкраще роздивитися всі елементи та з’єднання.

Обидва фахівці, з якими поспілкувалося видання, проходили навчання на версії AH-64E — один з них працював на Мі-2, інший — на Мі-2, Мі-24 та W-3PL. Фахівці наголошують про різницю як у загальному обслуговуванні, так і в ремонті та навіть організації робіт, якщо порівнювати роботу на цих гелікоптерах.

гелікоптер Польща
W-3PL, фото — PZL Świdnik
"Є багато технічних рішень, які більш доступні та призводять до скорочення часу проведення різних робіт", — відзначає фахівець, наголошуючи на кращому доступу до агрегатів в Apache і модульній системі, яке пришвидшує обслуговування машини.

Також відзначається, що беззаперечною перевагою американського гелікоптера є значно менша потреба у технічному персоналі, щоб "підняти" його у повітря — якщо для того ж W-3PL потрібно аж вісім техніків, один льотний та два пілоти, то для Apache — всього один технік та два пілоти. "Різниця колосальна. Звісно, за умови, що все у робочому стані", — зауважує фахівець.

Читайте також: 22 САУ 2С1 "Гвоздика" продати в Україну логічно, а от продаж із Польщі в Швецію восьми ракет RBS 15 - цікавіше