xcounter
#

Польща завершила заміну своїх Т-72, які були передані Україні

3011
Танк Abrams, фото — Agencja Uzbrojenia
Танк Abrams, фото — Agencja Uzbrojenia

Усього йдеться про 116 танків Abrams, які замовили у липні 2022 року і які раніше належали Корпусу морської піхоти США

Військо Польске повідомило, що вчора, 26 червня, вони отримали четвертий і заключний транш у рамках постачання танків M1A1 Abrams — польські військові отримали у своє розпорядження ще 47 основних бойових танків, 26 майстерень M1152A1B2 HMMWV і також витратні матеріали. "Це була остання поставка M1A1FEP Abrams перед початком постачання у збройні сили Польщі основних бойових танків M1A2 SEP v.3", — йдеться у повідомленні.

танки Abrams
Поставлені Польщі основні бойові танки M1A1FEP Abrams, фото — Agencja Uzbrojenia

Нагадаємо — ще у квітні 2022 року Польща офіційно підписала угоду на закупівлю одразу 250 одиниць новітніх танків M1A2 Abrams у версії SEPv3, сума контракта сягала 4,75 млрд доларів, контракт, передбачав також постачання машин технічного обслуговування M88A2 Hercules та мостоукладальників M1110 Joint Assault Bridge.

Читайте також: У Польщі відкрили виробничу лінію для вертольотів, які купили на заміну радянських Ми-2

А в липні того ж року поляки вирішили, що крім M1A2 Abrams у версії SEPv3, їм потрібно чимшвидше отримати машини на заміну близько 240 одиниць Т-72, які Польща передала Збройним Силам України в рамках оборонної допомоги, тож поляки вирішили дозамовити у рамках окремого контракту більше американських танків.

Йдеться про 116 вживаних машин, які раніше були у розпорядженні Корпусу морської піхоти США, а на момент підписання угоди вже перебували на базах зберігання, вони відрізняються оновленою системою управління вогнем та покращеним бронезахистом у порівнянні з аналогічним варіантом для сухопутних військ.

Першу партію танків M1A1FEP Abrams поляки отримали 28 червня 2023 року, фактично через 11 місяців після укладання контрактів, тоді було передано 14 танків і ще три машини M88A2 Hercules.

Далі темпи постачання танків були швидшими, у листопаді минулого року була поставлена друга партія з 26 танками та ще 9 машинами М88А2 HERCULES. У січні вже цього року було поставлено ще 29 танків.

Читайте також: Польща готується продавати свою зброю в Південну Корею, там цікавий перелік