xcounter
#

Польські танки для України виявились найновішою модернізацію T-72M1R від 2019 року (відео)

T-72M1R
T-72M1R
104525

T-72M1R, польська модернізація Т-72 з новим тепловізійним прицілом, вже в ЗСУ

Вже давно не секрет, що Польща передала Україні понад 200 танків Т-72, проте точна версія цих машин залишалась невідомою до того, як у мережу не потрапило відео зі злагодження танкового підрозділу ЗСУ на нових машинах.

Попри вкрай малу інформативність самого відео слід звернути увагу на останні секунди запису.

Читайте також: Понад півсотні гаубиць М777 вже в Україні, на черзі HIMARS або M270 - Washington Post

На них можливо побачити замінений штатний приціл Т-72, що видає у цьому танку останню польську модернізацію T-72M1R. Вона відрізняється новим тепловізійним прицілом, приладами нічного бачення, цифровою системою зв'язку та новою системою запуску двигуна.

Завдяки цьому значно зростає ефективність вогню самої бойової машини, яка стає аналогічною за цим параметром, як мінімум, з українським Т-72АМТ.

Для розуміння місце командира танка T-72M1R виглядає наступним чином:

Водночас, враховуючи кількість польських танків, далеко не всі з них встигли пройти модернізацію до рівня T-72M1R і деякі з них відноситься до старіших T-72M1 з прицілом-лазерним далекоміром ТПД-К1 та посиленою верхньою лобовою деталлю.

Також не відомо, чи будуть на польські танки встановлювати динамічний захист. І насправді це залежить від цілого ряду факторів. Перший - це час, який необхідний на проведення таких робіт. Друге - це наявність самих комплектів динамічного захисту у запасі у достатній кількості, або шляхом зняття з захоплених рашиських машин, або отримання комплектів ERA від країн-союзників.

PT-91 Twardy
PT-91 Twardy із динамічним захистом (ERA )

Але треба мати на увазі, що динамічний захист у країнах НАТО не розповсюджений, а додаткове бронювання забезпечується, в першу чергу керамічним модульним бронюванням NERA.

Читайте також: Рвуть на шмаття: чергова добірка відео блискавичної роботи української арти по рашистах