xcounter
#

Нова концепція для ПС США: хочуть мати більше бомбардувальників, але поки йдеться про 10-12 нових B-21 на рік

3198
Бомбардувальник B-2 Spirit, всі фото – U.S. Air Force
Бомбардувальник B-2 Spirit, всі фото – U.S. Air Force

У ПС США кажуть, що в майбутньому частка бомбардувальників у порівнянні з винищувачами має збільшитися, але поки йдеться про те, щоб зберегти те, що є, і активно працювати над B-21

Американська компанія Northrop Grumman в грудні 2022 року вперше публічно презентувала новітній стелс-бомбардувальник B-21 Raider – перший політ літака очікується вже в цьому році, і потім можна буде вже говорити й про старт серійного виробництва цієї машини.

Читайте також: Платити по 700 млн навіть за новітні бомбардувальники-невидимки B-21 у світі поки що не готові
бомбардувальник B-21 Raider
Новітній бомбардувальник B-21 Raider, всі фото U.S. Air Force

І хоча виробнича лінія цих бомбардувальників наразі налаштована на "скромні" темпи виробництво, але не виключено, що в майбутньому ПС США можуть змістити акцент співвідношення винищувачів та бомбардувальників на користь останніх, відзначив секретар служби Френк Кендалл, як розповідає видання Air And Space Forces Magazine.

Бомбардувальник B-2 винищувачам F-35
Бомбардувальники B-2 разом з винищувачами F-35

Так, наразі співвідношення винищувачів та бомбардувальників у ПС США становить 15 до 1, але Кендалл не впевнений, що така цифра збережеться в майбутньому – він стверджує, що баланс між "тактичними повітряними можливостями меншої дальності та ударними можливостями більшої дальності, які забезпечують бомбардувальники" може зміститися.

B-1B Lancer
B-1B Lancer

Але схоже, що це плани на дуже далеке майбутнє – бо як згодом відзначає Кендалл, наразі ПС США насправді не мають можливостей якось кардинально змінити кількість бомбардувальників в активі служби, натомість зосереджуючись на тому, щоб "зберегти флот бомбардувальників настільки, наскільки це можливо".

B-52
B-52

Зокрема у ПС США передусім працюють над тим, щоб флот їхніх бомбардувальників B-52 перебував на озброєнні якомога довше – за словами Кендалла, цей літак "настільки надійно спроєктований, що ми можемо зберігати його практично вічно".

Щодо новітнього B-21, то наразі планується закупівля партії у 100 літаків і темп виробництва після старту оцінюється у 10-12 бомбардувальників на рік. Збільшення цього показника буде справою не легкою і здійснюватиметься точно не в короткостроковій перспективі.

Читайте також: Як вдалось зберегти в таємниці програму B-21 Raider, і скільки бомбардувальників планує замовляти Пентагон