xcounter
#

Німецькі Eurofighter вперше запустили далекобійну ракету Meteor: на це пішло парадоксальні три роки

Німецький Eurofighter з Meteor (всі фото: Bundewehr)
Німецький Eurofighter з Meteor (всі фото: Bundewehr)
13516

Попри уяву, що Eurofighter й так можуть використовувати Meteor все дещо інакше, а її інтеграція це про роки

Повітряні сили Німеччини повідомили, що здійснили свій перший пуск ракети повітря-повітря Meteor з винищувача Eurofighter. Це відбулось на випробувальному полігоні у Шотландії та означає наближення німецьких літаків до нових можливостей за рахунок отримання засобу знищення ворожих повітряних цілей на дальності понад 200 км.

При цьому дійсно лише наближення, бо випробування ще будуть продовжуватись. А для тих, хто слідкує за авіаційною темою ця може бути трохи дивним. Бо ракета Meteor від MBDA наче вже давно інтегрована до Eurofighter.

Читайте також: Субмарини РФ дістали навіть Філіппіни, що там задумались про купівлю двох протичовнових кораблів

Справа в тому, що варіацій Eurofighter величезна кількість, бо вони діляться на Tranche (партії), які мають різне оснащення та можливості, кожна з яких має оновлення Phase, які ще можуть поділяти на Block. Саме тому, те, що можуть деякі британські Eurofighter не факт, що можуть німецькі. І якщо вперше британці відстрілялись Meteor з Eurofighter у 2018 році, то у німців це вийшло лише зараз. Більше того, зайняло дійсно парадоксальні три роки.

Бо ще у серпні 2021 року перші німецькі Eurofighter отримали програмне оновлення P2Eb, яке було покликане дати можливість використання Meteor, а також оновило системи РЕБ, відкрило нові можливості технічного обслуговування та діагностики літака. Тоді ці літаки вже політали з цією ракетою, але пусків не робили.

Водночас в офіційному повідомленні Бундесверу відповіді на питання, а чим саме займались протягом понад трьох років, немає. Лише уточнено, що перший пуск - це лише "важлива віха для системи озброєння Eurofighter на шляху до її схвалення", а також те, що на цьому шляху був ряд неназваних проблем.

Таким чином ситуація з інтеграцією Meteor до німецьких Eurofighter є чудовою ілюстрацією того, що наче цілком прості та очевидні речі можуть на практиці виявитись не зовсім такими. Хоча у будь-якому ця німецька історія з інтеграцією власної європейської ракети, яку почали розробляти у 2003 році, виглядає, м'яко кажучи, дивною. Тим паче, що Німеччина фінансувала розробку та контрактувала ці ракети з самого початку.

При цьому Meteor це не лише про національну ракету, а й про дійсно дуже цікаві можливості, які не може забезпечити навіть американська AIM-120, яка в останній версії D має дальність до 180 км. Бо у Meteor, яка має цікаве рішення із твердопаливним прямотічним повітряно-реактивним двигуном, заявлена дальність ураження цілей понад 200 км.

Meteor ракета

Нагадаємо, що перші тестові пуски цієї ракети були здійснені зі шведського JAS 39 Gripen ще у 2006 році, але на озброєнні ця ракета у шведських повітряних силах лише з 2016 року. Французькі Rafale вперше запустили її у 2015 році, експлуатаційна готовність досягнута у 2021 році. Окрім Eurofighter ще одним її носієм є корейський винищувач KF-21, а також, у майбутньому, F-35, якщо програма з інтеграції буде реалізована Великою Британією.

Читайте також: Індія приглядається до російської РЛС "Воронеж" за $4 млрд, бо закупівля С-400 пройшла безкарно: і це не лише про гроші