xcounter
#

Німеччина хоче мати одразу дві сучасні ракетні системи, але поки все в рамках "меморандумів"

2600
Фото: United States Marine Corps, Lance Cpl. Ronald Stauffer
Фото: United States Marine Corps, Lance Cpl. Ronald Stauffer

Хоча можна не сумніватися, що зрештою німці матимуть в себе на озброєнні ефективну зброю, яка зарекомендувала себе в повномасштабній війні XXI століття

Після серйозних успіхів HIMARS в Україні низка країн в Європі і не тільки почала скупляти собі ракетні системи з урахуванням їхньої ефективності на полі бою – Польща, Естонія, Литва, Латвія, Нідерланди – і це ще не повний список бажаючих мати в себе в активі дійсно сучасну зброю.

Німеччина теж не залишається осторонь – і тут насправді виникає цікава ситуація, бо ця країна хоче мати в себе одразу дві нові ракетні системи з локалізацією виробництва.

Читайте також: Ще одна країна хоче ракетну систему, і схоже, що це буде "нерівна" битва між HIMARS та PULS, і ось чому

Так, ще в грудні 2022 року стало відомо, що німецька компанія KMW (Krauss-Maffei Wegmann) вирішила "активізувати" стратегічне співробітництво з ізраїльською Elbit Systems, у рамках якого зокрема йшлося про втілення концепції Euro-PULS – європейської ракетної системи на базі ізраїльської розробки PULS.

Euro-PULS
Концепція ракетної системи Euro-PULS, фото Elbit Systems

А тепер ще стало відомо й таке – як повідомляє Rheinmetall Defense, компанія підписала Меморандум про взаєморозуміння з американською Lockheed Martin про "спільну роботу над індивідуальними рішеннями", які мають "забезпечити Німеччину унікальною реактивною артилерійською системою, в якій максимально використовуються наявні та перевірені в бою компоненти, вироблені в Німеччині".

Виконавчий директор Rheinmetall Армін Паппергер відзначає, що для компанії цей Меморандум є "угодою стратегічного значення", і поєднання "перевірених можливостей та широких ноу-хау Lockheed Martin і досвіду Rheinmetall відкриває унікальні можливості для обох сторін".

HIMARS
HIMARS, фото U.S. Army

Якихось конкретних деталей про майбутній проект не повідомляється, але тут варто згадати, що ще на початку цього року Паппергер публічно заявляв про виробництво в країні ракетних систем HIMARS – з нього можна було зокрема зробити висновок, що, ймовірно, США будуть постачати пускові модулі Launcher Loader Module kits (як і у випадку з Польщею) будуть постачати Німеччині, які вона буде встановлювати вже на власні вантажівки.

Вибір Німеччиною одразу двох ракетних систем цікавий, але насправді питань не викликає – бо черга за тими ж HIMARS вже доволі солідна, а водночас виробник лише через декілька років планує вийти на темп у 8 пускових на місяць, тож мати "запасний" варіант – і навіть правильніше буде сказати ще один основний – доволі логічний і правильний крок, тим паче, що виробляти системи будуть дві різні компанії.

Читайте також: Поблизу України хочуть відкрити "академію HIMARS", і це буде дуже логічним кроком для всіх