xcounter
#

Поблизу України хочуть відкрити "академію HIMARS", і це буде дуже логічним кроком для всіх

4667
Фото: U.S. DoD
Фото: U.S. DoD

Ракетна система HIMARS отримала низку покупців у Східній Європі з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну

Польща планує створити у себе "академію HIMARS" з метою проведення тренувань з використання цієї ракетної системи – як відзначає очільник оборонного відомства країни Маріуш Блащак, деталі проекту обговорюються сьогодні, 18 квітня, під час конференції European Rocket Artillery Summit у польському місті Торунь.

Відкриття такої академії виглядає доволі логічним кроком передусім для Польщі, якій США нещодавно погодили масштабний продаж пускових установок HIMARS разом з ракетами GMLRS-ER та ATACMS на 10 млрд доларів – як повідомив міністр оборони Польщі, перші HIMARS мають прибути в країну вже в кінці цього року.

Читайте також: Для стрільби із HIMARS є один цікавий формат, але для нього треба C-130
HIMARS Польща
Польща планує закупити 18 "готових" M142 HIMARS, а також 468 HIMARS Launcher Loader Module kits

Загалом центр з тренувань на HIMARS у Польщі виглядає логічним з оглядом на те, що після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну цими ракетними системами закупилися Литва, Латвія та Естонія.

Крім того, також варто згадати, що Румунія, яка вже має у своєму активі 18 ракетних систем HIMARS, хоче збільшити їхню кількість до 51 одиниці, хоча й скаржилася на проблему з високою ціною ракет до неї.

Ну і зрештою не варто забувати й безпосередньо Україну, бо для нас виробник HIMARS має виготовити ще щонайменше 18 таких систем до вже наявних на озброєнні.

Втім, чекати ці машини доведеться відносно довго – як повідомлялося раніше, постачання систем розпочнеться восени 2025 року, а загалом у Lockheed Martin планують вийти на темп 8 ракетних систем HIMARS у місяць за два роки.

Читайте також: Марокко замовила HIMARS з ракетами ATACMS, а також стелс-бомби AGM-154C JSOW по 6,25 млн доларів за одиницю