xcounter
#

Марокко замовила HIMARS з ракетами ATACMS, а також стелс-бомби AGM-154C JSOW по 6,25 млн доларів за одиницю

2939
Скидання AGM-154 JSOW з F-16
Скидання AGM-154 JSOW з F-16

Навіть контракти на відносно незначну кількість озброєння вже вимірюються у майже мільярдних сумах

Завдяки вкрай ефективному застосуванню HIMARS Збройними Силами України ця ракетна система за дуже короткий строк завоювала просто астрономічну популярність і з 2022 року її замовили вже п'ять країн: Австралія, Естонія, Литва, Латвія, Нідерланди, а зараз до них приєдналось Марокко.

Управління воєнного співробітництва міністерства оборони США (Defense Security Cooperation Agency) офіційно повідомлено, що згоду на продаж до Марокко систем HIMARS надано. Мова йде про 18 пускових та об'єктивно незначна кількість боєприпасів: всього 72 ракети GMLRS (можливо мова йде про "пакети" на шість ракет у кожному, але у повідомлені не застосовано термін Pod), а також 40 ракет M57 ATACMS.

Читайте також: Як Ізраїль продає країнам НАТО зброю, котру не має на озброєнні ЦАХАЛ, і в чому тут "підвох"
HIMARS

Загалом угода, разом із супутнім оснащенням, додатковими машинами, логістикою та навчанням, обійдеться у 524,2 млн доларів.

Окрім HIMARS Марокко також отримало дозвіл на закупівлю високоточних плануючих бомб AGM-154C JSOW. Цей боєприпас вагою близько 500 кг вироблений з використанням технології малопомітності, оснащений (у варіанті C) бойовою частиною вагою 225 кг, яка дозволяє боротись з укріпленими об'єктами. Дальність скиданням AGM-154C JSOW зі значної висоти складає 130 км.

Водночас вартість AGM-154C JSOW для Марокко, яка замовила лише 40 таких боєприпасів, склала 250 млн доларів разом з усіма супутніми послугами. Тобто один AGM-154C JSOW обійшовся країні у 6,25 млн доларів за одиницю.

Носіями таких боєприпасів у Марокко, вочевидь стануть F-16, яких у країні 23 одиниці, іншу частину тактичної авіації повітряних сил складають 22 F-5 Tiger та 26 Mirage F1, до яких JSOW не інтегрована.

Читайте також: Як серби у 1990-х зробили "кустарний ЗРК" під "апгрейд" Р-60 та Р-73, і як воно стріляло