Повідомляється, що вже найближчим часом будуть проведені заводські випробування для підтвердження тактико-технічних характеристик нової системи.
Комплекс, розроблений фахівцями ДП НДІ "Квант", являє собою сучасну, перспективну та гнучку систему супроводу й управління вогнем артилерійської установки. Причому вона легко інтегрується з корабельними системами управління, зокрема з АСБУ – автоматизованою системою бойового управління.
Читайте також: "Сагайдачний" має стати флагманом впровадження сучасних морських технологій - віце-адмірал С.Гайдук
- виявлення в заданому секторі й автоматичний супровід повітряних, надводних і берегових цілей;
- управління стрільбою універсальної артилерійської установки середнього калібру (57…130) мм;
- автоматичне захоплення та автоматичний супровід цілей по кутових координатах і дальності;
- вимір кутових координат і дальності до супроводжуваної цілі; вироблення повних кутів наведення артустановки в горизонтальній і вертикальній площинах; відображення та документування поточної інформації;
- спостереження місць падіння снарядів і вимір відхилень для введення коректив для стрільби по надводних і берегових цілях; облік метеорологічних і балістичних поправок під час підготовки до стрільби;
- тренування оператора з бойового використання системи.
Корабельна радіолокаційно-оптична система управління стрільбою Stilet може бути використана під час модернізації вже наявних кораблів для підвищення ефективності вогню артилерії через заміну застарілих СУС типу МР-103 (Барс), МР-123 або МР-145 (Лев) та встановлена на нових кораблях, які проєктують та будують. вогню артилерії через заміну застарілих СУС типу МР-103 (Барс), МР-123 або МР-145 (Лев) та встановлена на нових кораблях, які проєктують та будують.
Відзначається, що тактико-технічні характеристики української системи відповідають рівню світових виробників і не гірші за ТТХ систем NA-25X (виробництва Leonardo, Італія) або TMX/EOMk2 (виробництва RheinmetallAG, Німеччина). До речі, про актуальність і перспективність РЛОСУС Stilet свідчить той факт, що декілька років тому компанія Rheinmetall Air Defence (Швейцарія), яка є структурним підрозділом німецького концерну Rheinmetall AG, запропонувала ДП НДІ "Квант" створити спільне підприємство для виробництва такої системи та була готова інвестувати у створення виробничих потужностей. Але, на жаль, законодавство України не дало змоги реалізувати цей проєкт.
Читайте також: Відновлені катери "Вишгород" та "Нікополь" спустили на воду (фото)