xcounter
#

Найекзотичніший снаряд С-8П у ЗСУ, рашисти видали свій С-350 за ОТРК "Грім" та інші новини тижня від Defense Express

8964
Найекзотичніший снаряд С-8П у ЗСУ, рашисти видали свій С-350 за ОТРК "Грім" та інші новини тижня від Defense Express

"Привітання" для рашистів від ЗСУ та інші матеріали й події тижня

Пропонуємо ознайомитися з оглядом подій та матеріалів тижня, короткий опис яких ми зібрали для вас у цій статті.

"Гори боєприпасів"

Колишній командувач Сухопутних сил США у Європі Бен Ходжес активно підтримує Україну та нещадно критикує Захід за недостатню антиросійську позицію та малу допомогу озброєнням.

Читайте також: Окупанти почали захищати траншеї від дронів, й мова не про окопний РЕБ

Але в останньому інтерв'ю для "Голосу Америки" він торкнувся однією з доволі болючих тем - постачання боєприпасів. Спершу він дорікнув США, що попри збільшення виробництва снарядів у чотири рази це все ще замало, а для збільшення темпів необхідна політична воля.

Колишній командувач Сухопутних сил США у Європі Бен Ходжес
Колишній командувач Сухопутних сил США у Європі Бен Ходжес

А потім зазначив наступне: "Давайте будемо чесними - що робила Україна з 2014 року? Вже мали бути гори артилерійських боєприпасів. Так можна бути розчарованим, що Захід не надає більше. А що зробила Україна після 2014 року для збільшення власного виробництва боєприпасів?", - зазначив Бен Ходжес. Розбираємося, чи дійсно могла Україна виробити "гори артилерійських боєприпасів".

САУ "Богдана"

Темпи виробництва 155-мм самохідних артилерійських систем 2С22 "Богдана" від "Краматорського заводу важкого верстатобудування" (входить до складу NAUDI) становлять шість машин на місяць — таку інформацію повідомив президент України Володимир Зеленський.

САУ
Постріл зі 155-мм САУ "Богдана", фото — Ольга Вікарчук / АрміяInform

За його словами, це вперше, коли нашій оборонці вдалося вийти на такий показник у виробництві вітчизняних 155-мм артилерійських систем, і також додає, що вже є бачення, як збільшити ці темпи.

Екзотичні боєприпаси у ЗСУ

Використання армійської авіації Збройних Сил України передбачає не лише "засипання" ворога некерованими реактивними снарядами, а значно складніші комбінації.

Зокрема на відео з "вітанням" ворогів з Днем святого Миколая від 12-ої окремої бригади армійської авіації ім. генерал-хорунжого Віктора Павленка засвітили дуже екзотичні некеровані реактивні снаряди С-8П.

Але справа в тому, що це снаряди не для ураження ворога, а для створення перешкод для роботи радіолокаційних станцій. Під час детонації ці ракети розкидають у повітрі диполі - смужки металізованого скловолокна, які утворюють на екранах радарів ворога засвіти. Кожний такий реактивний снаряд утворює за три секунди хмару завад об'ємом до 500 кубічних метрів.

А це вже дає можливість безпечніше наблизитись до противника, зокрема під час операції з ураження об'єктів ворожого ППО. А це може бути здійснено не лише вертольотами у "другій хвилі", а й літаками.

С-350

Нещодавно стало відомо про те, що наші нацгвардійці за допомогою FPV-дронів знищили новітній та рідкісний російський зенітно-ракетний комплекс С-350, котрий можливо вперше за весь час повномасштабного вторгнення РФ "засвітився" у зоні бойових дій. Та можливо є найдорожчою ціллю ворога, яку наразі вдалось знищити із використанням FPV-дронів.

Але нюанс ситуації полягає далі в тому, що рашистські пропагандисти і тут проявили свою фірмову неперебірливість, і примудрились видати кадри з наших дронів при ураженні їх комплексу С-350 за начебто "їх удар" по пусковій нашого ОТРК "Гром". Щоправда, за певний час росіяни цей пост видалили, але вцілому вийшов саме той момент, коли будь-які коментарі будуть зайвими.

Читайте також: Проблему зі Stryker з баштою SAMSON, яка випливла ще в 2021 році, вирішено, затримка у постачанні — до року