xcounter
#

Міноборони прийняло на озброєння ЗСУ 120-мм міномет від "Української бронетехніки"

12620
МП-120 від ТОВ "Українська бронетехніка" під час держаних випробувань на чернігівському полігоні ДНДІ
МП-120 від ТОВ "Українська бронетехніка" під час держаних випробувань на чернігівському полігоні ДНДІ

Новий міномет МП-120, ймовірно, незабаром почне надходити в частини ЗСУ для заміни мінометів 120-мм 2Б11 "Сани" та М-120-15 "Молот", що досі перебувають в експлуатації

Міністерства оборони України указом № 26 від 25 січня 2022 року прийняло на озброєння Збройних сил України 120-мм міномет МП-120, розроблений приватною компанією "Українська бронетехніка".

Як пише АрміяInform, рішення ухвалене, "враховуючи позитивні результати державних випробувань та з метою забезпечення Збройних Сил України артилерійським озброєнням".

Читайте також: "Українська бронетехніка" презентувала свою версію позашляховика для заміни УАЗів ЗСУ
МП-120
Міномет МП-120 від "Українська бронетехніка" на виставці "Зброя та Безпека", фото - АрміяInform

Конструктивно, український міномет є осучасненим аналогом відомого радянського 2Б11 ("Сани").

Вітчизняне озброєння має удосконалену форму опорної плити, яка оснащена трьома сошниками та V-подібними вставками. Це дозволяє виконувати стрільбу з міномета в горизонтальному положенні опорної плити без попереднього обладнання позиції. Також це не дає опорній плиті глибоко загрузати в грунт під час ведення інтенсивної стрільби.

МП-120
Під час випробувань з МП-120 було виконано понад 5000 пострілів

Замість мідного обтюруючого кільця між стволом і казенником МП-120 оснащений додатковим лабіринтними ущільненнями в казеннику. Двонога до труби підйомного механізму замість зварних швів кріпиться механічними муфтами .

МП-120
ТТХ 120-мм міномета МП-120

Також був вдосконалений запобіжник від подвійного заряджання. Редуктор підйомного механізму був переміщений у верхнє положення. Також конструктори міномету встановили сучасний приціл імпортного виробництва. Живучість ствола була збільшена завдяки новій технології виготовлення. Зокрема, ствол під час виробництва проковується зсередини й ущільнюється.

МП-120
Випробування 120 мм міномету МП-120 на полігоні в ДНДІ

Нагадаємо, державні випробування МП-120 тривали майже півтора року й були завершені у вересні 2021 року. Протягом цього часу виріб, розроблений зброярами ТОВ "Українська бронетехніка", протестували в різних умовах експлуатації, здійснивши повний настріл ресурсу ствола понад 5000 пострілів.

Новий міномет, ймовірно, незабаром почне надходити в частини ЗСУ для заміни мінометів 120-мм 2Б11 "Сани" та М-120-15 "Молот", що досі перебувають в експлуатації.

Читайте також: Легкий бойовий модуль та БПЛА-камікадзе: що покаже "Українська бронетехніка" на "Зброя та Безпека" (фото)