xcounter
#

ЗСУ завершили випробування аналога міномета М-120-15 "Молот" від "Української бронетехніки" (фото)

4130
Міномет МП-120 від "Українська бронетехніка" на виставці "Зброя та Безпека"
Міномет МП-120 від "Українська бронетехніка" на виставці "Зброя та Безпека"

Випробування нової версії 120 мм міномету, розробленого приватною компанією, тривали майже півтора року

Нещодавно на одному з держполігонів Збройних сил України було завершено державні випробування нового міномета МП-120 від компанії "Українська бронтехніка".

Як повідомило видання АрміяInform, протягом цього часу дослідний зразок прискіпливо тестували в різних умовах експлуатації, здійснивши повний настріл ресурсу ствола у понад 5000 пострілів.

Читайте також: Міноборони в рамках ДОЗ-2020 закуповує 120-мм міномети в Болгарії
МП-120
Міномет МП-120 від "Українська бронетехніка" на виставці "Зброя та Безпека"

Інженер-випробувач приватної компанії Володимир Ковтун повідомив, що від експлуатуємих у ЗСУ аналогів їх міномет відрізняє низка конструктивно-технічних особливостей.

МП-120
Опорна плита міномету була суттєво перероблена

Зокрема, за словами розробників, МП-120 у порівнянні з аналогами отримав:

  • вдосконалену форму опорної плити з трьома сошниками та V-подібними вставками;
  • застосування замість зварних швів (спосіб кріплення двоногі до труби підіймального механізму) механічні муфти, яка надійно з’єднала елементи двоногі міномету;
  • відсутність мідного обтюруючого кільця між стволом і казенником;
  • приціл імпортного виробництва, який має вже готові світлодіодні підсвітлювачі шкали прицілу, кульки рівнів та прицільну сітку візиру;
  • більшу живучість ствола міномету за рахунок нової технології виготовлення;
  • циліндр підйомного механізму, котрий дещо піднятий над рівнем поверхні в бойовому положенні, що не дозволяє йому торкатися ґрунту.
МП-120
Новий вдосконалений запобіжник більш стійкий до навантажень та різних температур

Всі ці вдосконалення дозоляють більш швидко обладнати місце ведення вогню та здійснювати зміну позиції або навіть можливість вести вогонь без попереднього обладнання позиції під плиту.

Крім того, за словами розробників, експлуатаційні якості МП-120 кращі ніж у попередників й мають зменшену горизонтальну хиткість міномета і покращену купчастість стрільби.

Окрему увагу розробники приділили доопрацюванню запобіжника від подвійного заряджання. Відзначається, що у процесі держвипробувань було здійснено близько десятка вдосконалень безпосередньо запобіжних механізмів.

МП-120
ТТХ МП-120 від "КВП "Українська бронетехніка"

Аби не допустити у новому мінометі знімання запобіжників розрахунками (через їх недосконалість), у МП-120 реалізовано низку конструктивних рішень, спрямованих на забезпечення надійної роботи пружин та стопорів запобіжних механізмів, принципового виключення всіх чинників, які призводили раніше до їхніх поломок.

МП-120
Новий український міномет має сучасний прицілювальний засіб

Також для покращення ергономічних властивостей міномета редуктор підйомного механізму з нижнього положення перемістили у верхнє — до вертлюга.

МП-120
Випробування 120 мм міномету "МП-120" на полігоні ДНДІ у 2020 році

"За рахунок цього на гарантованому ресурсі у 5000 пострілів ми отримали знос ствола не більше ніж 0,2 мм, що є дуже добрим показником, бо максимальний, за чинними нормативами, становить 0,4 мм.

Тобто маємо удвічі більший запас міцності щодо ресурсу, також цей ствол має подвійний запас міцності за максимальним тиском порохових газів, що дозволяє використання перспективних мінометних пострілів підвищеної потужності та дальності стрільби", - підсумував Володимир Ковтун.

Читайте також: Антиматеріальна зброя, "Калаш Наш", міномет "Молот" - про розробки "Маяка" з Олександром Гордєєвим