xcounter
#

Міноборони Данії визнало проблеми з Leopard 1A5, а далі цифри не порадують

5805
Leopard 1A5 в строю ЗСУ, вересень 2023 року, фото - АрміяInform
Leopard 1A5 в строю ЗСУ, вересень 2023 року, фото - АрміяInform

Розподіл цифр виявився показовим, але будемо сподіватись, що не систематичним

Міністр оборони Данії Троель Лунд Поульсен в своїй пояснювальній записці деталізував ситуацію щодо фактичного стану Leopard 1A5, переданих для ЗСУ. Приводом для такої деталізації стали повідомлення деяких західних ЗМІ про те, що Україна начебто повернула назад для ремонту 10 танків Leopard 1A5, котрі через високий рівень зносу мали суттєві технічні неполадки, і це при відсутності достатньої кількості запчастин.

Так от, глава Міноборони Данії визнав, що всього уже було поставлено 20 танків Leopard 1A5, технічні проблеми були виявлені на 12 машинах. При цьому із 20 танків 10 справді були повернуті назад для усунення несправностей, проблеми на інших двох машинах Україна начебто усуває самостійно, зазначало данське видання TV2.

Читайте також: У США ЗМІ вже ж таки наполягають: ATACMS для України буде й у касетному варіанті
Танкісти ЗСУ опановують Leopard 1A5, травень 2023 року, фото - Anders Lomholt

Міністр оборони Данії при цьому розповів, що ремонт несправних Leopard 1A5 поки що може виконувати лише FFG як підрядник по відновленню цих танків, оскільки в Україні поки що не підготовлені механіки та інфраструктура для таких ремонтів.

Водночас, самі данські коментатори визнають, що несправність одразу 12 із 20 є тенденцією тривожною, але при цьому сподіваються, що ця тенденція не буде масштабуватись по мірі поставок додаткових Leopard 1A5 для ЗСУ.

Показово, що міністр оборони Німеччини Пісторіус в коментарі для Spiegel визнав проблему з інфраструктурою та запчастинами для ремонту Leopard 1A5. Водночас, сам глава данського Міноборони коментувати цю історію на запит TV2 відмовився.

Leopard 1A5 в строю ЗСУ, вересень 2023 року, фото - АрміяInform

Від Defense Express додамо, що якщо виходити із інформації офіційних ресурсів Міноборони України, то деяка кількість Leopard 1A5 таки поставлена в стрій ЗСУ, ймовірно – однієї із десантно-штурмових бригад.

Справді, дуже тривожним є той факт, що із 20 формально відновлених танків Leopard 1A5, які для наших бійців виявились в чомусь кращі за Т-64, лише 8 машин виявились по факту без жодних технічних проблем. І ми також сподіваємось, що ці технічні проблеми не будуть масштабуватись по мірі поставок додаткових танків цього типу для наших захисників.

Танкісти ЗСУ опановують Leopard 1A5, травень 2023 року, фото - Anders Lomholt
Читайте також: ЗСУ підтвердили удар по штабу ЧФ РФ в Севастополі, але не натякали на Storm Shadow