xcounter
#

ЗСУ підтвердили удар по штабу ЧФ РФ в Севастополі, але не натякали на Storm Shadow

3728
Су-24 Повітряних Сил ЗСУ, ймовірно з ракетами Storm Shadow, літо 2023 року, зображення з відкритих джерел
Су-24 Повітряних Сил ЗСУ, ймовірно з ракетами Storm Shadow, літо 2023 року, зображення з відкритих джерел

Який засіб ураження було використано для цього удару, лишається інтригою

Стратком ЗСУ підтвердив, що 22 вересня 2023 року близько 12.00 години Сили оборони України завдали успішного удару по штабу командування Чорноморського флоту РФ в тимчасово окупованому Севастополі.

В свою чергу, Командувач Повітряних Сил Микола Олещук у своєму повідомленні підтвердив, що для цього удару була задіяна авіація, та подякував льотчикам за успішно виконану бойову роботу. Але однак у цьому повідомленні Командувача Повітряних Сил залишилась одна суттєва інтрига, яка на перший погляд непомітна.

Читайте також: Якщо в США командира ескадрильї B-1 зняли за 2 місяці, то не дивно що в них навіть нема мови бомбити РФ

У повідомленні вище ми навіть не бачимо натяків у стилі "штормить" чи "зняти скальп", які можна було спостерігати наприклад під час коментарів про результативний ракетний удар по кораблям ЧФ РФ 13 вересня 2023 року в тому ж тимчасово окупованому Севастополі.

Тоді, наприклад, той же Командувач Повітряних Сил Олещук вжив натяк "штормить", що одразу дозволяло відкинути варіант із можливим використанням модернізованого "Нептуна" для ударів по наземним цілям, натомість дозволяло звузити вибірку варіантів до авіаційних КР типу Storm Shadow та SCALP-EG.

Відсутність подібних натяків на цей раз може виявитись просто особливістю поточного стилю комунікації. А може виявитись також і підставою для припущень про те, що можливо в розпорядженні в ЗСУ тепер є "Нептун" не тільки у версії для наземного базування.

Крилаті ракети Storm Shadow та SCALP-EG під крилом модернізованих Су-24М, серпень 2023 року, стоп-кадр з офіційного відео Повітряних Сил України
Читайте також: ЗСУ завдали результативний ракетний удар по штабу Чорноморського флоту РФ у Севастополі