Нещодавно у західних ЗМІ були повідомлення про те, що Україна начебто вирішила не приймати поставлені від Німеччини перші 10 танків Leopard 1A5, отримані ще в липні цього року. Стверджувалось, що ці машини мали достатньо великий рівень зносу при відсутності комплекту запчастин, через що ці танки зламались ще в тилу під час тренувань на полігоні й відремонтувати можливості не було.
Тому, як стверджується, ці Leopard 1A5 начебто по факту так і залишились на території Польщі, їх статус виявився "підваженим", власне як і перспектива можливої передачі ще кількох десятків танків цього типу для ЗСУ.
Читайте також: Виробництво засобів ППО в Україні разом із США: на що реально можливо розраховувати
Але у відкритих джерелах тепер можемо побачити зовсім іншу картину – що Leopard 1A5 уже успішно поставлені в стрій ЗСУ, а їж екіпажі готові знищувати ворога на Донеччині. У всякому випадку, саме про таке в своєму репортажі розповідає АрміяInform.
Як розповідають автори цього видання, наші танкісти називають Leopard 1A5 танками, які в своїх характеристиках поєднують німецьку якість та англійську педантичність. Наприклад, наявність на цих машинах гумових подушок на гусеницях дозволяє розвивати швидкість по шосе до 75 км/год.
Також зазначається, що наші танкісти можуть використовувати на отриманих Leopard 1A5 усі типи 105-мм снарядів - осколково-фугасні, підкаліберні, кумулятивні та картечні.
Але далі по тексту ми можемо побачити й такий пасаж – "Найбільш бажані для нас снаряди — бронебійно-фугасні, вони влучають по принципу ударного ядра. Заряд у них складається з пластичної рідини, яка після влучання у ціль розплескується і детонує завдяки спеціальним підривникам. Тобто, якщо у нас будуть і такі снаряди, то ми зможемо дуже швидко і влучно відпрацьовувати по ворожих цілях так, що противник навіть не встигне схаменутися, як ми вже будемо повертатися у зону очікування, - наголошує десатник".
Тобто у цих рядках вище можемо побачити як мінімум два важливі натяки – не всю бажану номенклатуру боєприпасів до Leopard 1A5 вдалось здобути, і що уже передані танки опинились в розпорядженні десантно-штурмових бригад.
В процесі практики проявився такий момент – наявність в складі екіпажу Leopard 1A5 одразу 4 осіб замість звичних трьох як на танках радянського зразка виявилось суттєвою перевагою, бо це дозволяє мати кращу взаємозамінність членів екіпажу в різних бойових ситуаціях.
Водночас показово, що наші танкісти уже стверджують, що за показниками маневреності, швидкості та вогневої потужності німецькі Leopard 1A5 навіть кращі за Т-64.
І також цікаво, що наші танкісти під час навчання на Leopard 1A5 по суті самостійно опановували проведення ремонту на цих танках під час поломок, у той час як самі інструктори просто дочекатись прибуття рембатальйону, який і мав взяти на себе усі технічні моменти.
Читайте також: ЗСУ отримали від "Української бронетехніки" кілька тисяч дефіцитних 122-мм снарядів (фото)