xcounter
#

Китай показав проект гіперзвукового "контейнера" GDF-600 на 1200 кг бойового навантаження

3323
Модель GDF-600 як елемент експозиції Airshow China 2024, фото з відкритих джерел
Модель GDF-600 як елемент експозиції Airshow China 2024, фото з відкритих джерел

В чому дійсно цікава концепція цього китайського гіперзвукового літального апарата та які характеристики передбачаються

В рамках Airshow China 2024 в місті Чжухай китайська компанія GARA показала проект гіперзвукового літального апарата під позначення GDF-600, в якому заявляється багато специфічних елементів.

Для початку заявляється, що цей літальний апарат матиме швидкість польоту 7 Мах, із дальністю польоту від 200 до 600 кілометрів, максимальна висота – 40 кілометрів, стартова маса складатиме 5000 кілограмів, із яких 1200 кілограмів припадатимуть на бойове навантаження, розповідає портал The War Zone.

Читайте також: Супутник показав, як з космосу виглядає підготовка російської ядерної ракети Р-30 "Булава"

При цьому передбачається, що GDF-600 зможе застосовувати п’ять різних типів бойового навантаження: дозвукові та надзвукові ракети, дрони-камікадзе та інші тип безпілотників, та навіть "кінетичний боєприпас без двигуна". А сам апарат є по суті лише контейнером для них.

Водночас найбільш специфічне в цьому проекті – це силова установка на самому GDF-600, а точніше її повна відсутність. За поточною концепцією передбачається, що цей апарат виступатиме в ролі глайдера, якому буде потрібен розгінний блок для виходу на гіперзвукову швидкість.

Водночас, як має виглядати цей розгінний блок, розробники китайського GDF-600 поки що не деталізують.

При всіх вище окреслених моментах, від Defense Express підкреслимо, що цей проект GDF-600 привертає свою увагу хоча би як концептуальне напрацювання в сегменті гіперзвукового озброєння.

Бо концепція літального апарата, що має летіти із гіперзвуковою швидкістю та при цьому нести озброєння на своєму борту – раніше не заявлялась.

Тим більш, що сам Китай наразі має навіть два типи гіперзвукових ракет, які побудовані по схемі "розгінний блок + глайдер": DF-17, по яким дальність стрільби заявлена в діапазоні від 1700 до 2500 кілометрів; та DF-27, створена на основі БРСД DF-26, і котра під час одного із випробувань подолала дистанцію в 2100 кілометрів за 12 хвилин.

Читайте також: Якщо Тайвань справді "непрямо передав" Україні ракети до MIM-23 Hawk, то не факт, що ЗСУ їх таки отримали