xcounter
#

"Калашников" так й не навчився робити пістолети: розгромний акт на пістолет Лебедева від російських спецпризначенців (документ)

Пістолета Лебедева (Модульный пистолет Лебедева - МПЛ)
Пістолета Лебедева (Модульный пистолет Лебедева - МПЛ)
5298

Пістолет Лебедева у реальності просто розкручується після стрільби, а після 384 пострілів його необхідно відправляти у майстерню на обслуговування

Українська спільнота Inform Napalm оприлюднила більш ніж цікавий звіт від спеціального загону швидкого реагування ("СОБР") "Рысь", що входить до Центру спеціального призначення "Росгвардії", щодо дослідної експлуатації пістолета Лебедева (Модульный пистолет Лебедева - МПЛ). А саме він у РФ розглядався як заміна "Макарову".

При цьому сам звіт від російських спецпризначенців, який безумовно вкрай цікавим шляхом потрапив до Inform Napalm, дуже сильно суперечитьофіційному повідомленню від самого "Концерн "Калашников" від березня 2021 року.

Читайте також: Навіщо до F-16 ще й перемовини щодо F/A-18 та Gripen: штучний "зоопарк" чи єдиний варіант

Тоді російські зброярі повідомили, що цей пістолет Лебедева успішно пройшов державні випробування та рекомендований до прийняття на озброєння "Росгвардією".

Але відповідно до реального цьогорічного звіту у новому російському пістолеті існує цілий ряд недоліків, частина з яких прямо демонструє рівень можливостей РФ у питанні створення такого виду озброєння.

пістолета Лебедева

Найцікавішим є те, що вести прицільну стрільбу з пістолета Лебедева неможливо. Розробники так сильно "нахімічили" з механічними прицільними засобами, що при стандартному прицілюванні за принципом рівна мушка у прорізі цілика кулі йдуть нижче точки прицілювання. У порівнянні з Glock-17 тими самими стрілками, а мова йде про спецпризначенців - на 10-12 см нижче на дальності 50 метрів.

До звіту була також додано фото мішені при виконанні вправи на 30 пострілів з 50 метрів за 180 секунд у трьох положеннях - стоячи, з коліна та лежачі.

пістолет Лебедва

Особливістю пістолета Лебедева є й штатні кріплення для коліматорного прицілу, тактично ліхтаря, лазерного прицілу, а також "рідний" "глушак" - прилад для зниження звуку стрільби (ПСЗС). Але як виявилось, при стрільбі з ним порохові гази заліплюють коліматор й вести прицільну стрільбу стає неможливим.

Окрім того, традиційно для "Калишникова" прийнято рішення впровадити власну систему кріплень до навісного обладнання й тому західні коліматори можливо встановити лише через перехідники. Але проблема виявилась ще глибшою, бо після 20 пострілів гвинти розкручуються.

пістолет Лебедва

Також у пістолета Лебедва самовільно відкручується гайка, на яку має накручуватись "глушник", а після 160 пострілів "глушник" "прикипає" до неї й також починає відкручуватись.

Можливо у "Калашникова" зроблять те саме, що й з віссю викидувача, яка у версії пістолета 2021 року (того самого, що офіційно пройшов випробування), самовільно вилітала. Бо тепер її намертво приварили до конструкції і її неможливо витягнути для проведення чистки.

пістолет Лебедва

Окремо у звіті зазначено, що запобіжник має дуже м'який хід, що дозволяє його неконтрольоване перемикання, а пістолет можливо зібрати без нього. З реальних недоліків експлуатації зазначена велика кількість мілких деталей, що збільшує ненадійність. А для повного збирання-розбирання пістолета необхідні не лише "спеціальні навички", а "наявність світлого приміщення та додаткового інструменту".

Водночас таке збирання за експлуатаційною документацією має здійснюватись виключно у ремонтних майстернях й після кожних 384 пострілів.

пістолет Лебедва

Але й звичайна чистка дуже складна через "грязьові депо", а заряджання магазина призводить до травм пальців через гострі краї горловини магазина.

Й загальний підсумок - розглянути прийняття на озброєння пістолета Лебедева у "Росгвардії" пропонують лише після усунення недоліків.

Читайте також: У РФ бідкаються на систематичний масовий брак у боєприпасах з КНДР