Президент США Дональд Трамп раніше цього року дав старт масштабній оборонній програмі і оприлюднив наказ, за яким Пентагон має протягом 60 діб показати концепт національної системи протиракетної оборони, згодом сенатори США розповіли про цю інтерпретацію "Залізного купола" вартістю $20 млрд, але там скоріше йдеться про аеростати, ніж про сам купол.
Водночас, як відзначив генерал-майор Девід Стюарт у розмові з виданням Breaking Defense, у рамках ініціативи "Залізний купол для Америки" в оборонному відомстві США зараз роздумують над ось таким питанням - чи буде в цей мегамасштабний проєкт інтегровано також можливість захисту від безпілотних літальних апаратів чи ця система буде існувати окремо.
Читайте також: Як США у планують "Залізним куполом" захопити космос та вигравати всі війни XXI сторіччя

Так, коли у США презентували ідею власного "Залізного купола", то йшлося про те, що він має захистити від таких загроз, як "балістичні, гіперзвукові, удосконалені крилаті ракети та інші повітряні атаки наступного покоління", і зараз у Пентагоні якраз працюють над тим, чи будуть входити дрони до переліку "загроз наступного покоління".
У цьому контексті у виданні відзначають наступне - попри те, що в США вже багато років працюють над розбудовою та пошуком захисту від безпілотників різних типів - десь менш, а десь більш успішно - протягом останніх років значно посилилася проблема, коли невідомі дрони в прямому сенсі шпигують за військовими об’єктами на території країни.
Зокрема загалом щоб збити дрон над США потрібно використовувати засоби з "низькою супутньою шкодою", тобто глушити їх, таранити чи ловити сіткою. Ймовірно, законодавство вимагатиме змін з подальшою розбудовою загальнонаціональної антидронової системи незалежно від того, буде вона існувати окремо чи у складі "Залізного купола Америки".
Читайте також: Через домінування БПЛА в США почали говорити про танки як "електростанції" із функцією самооборони