xcounter
#

Через домінування БПЛА в США почали говорити про танки як "електростанції" із функцією самооборони

29025
M1 Abrams, ілюстративне фото від US Army
M1 Abrams, ілюстративне фото від US Army

Поширення дронів на полі бою є насправді більш глибоким феноменом, аніж можна було уявити, і це вимагає нестандартної відповіді

В одній з наших публікацій ми уже писали про те, що рашисти не розуміють, що робити з танками, натомість пропонують ставку саме на КАБи, дрони і далекобійні ракети. Однак як показує практика, не тільки росіяни перебувають в такому концептуальному тупику.

Виявилось, що американці зараз також не розуміють, що робити з танками через домінування безпілотників на полі бою, тому починають висувати по цій темі різної екзотичності пропозиції. Наприклад - пропонують використовувати танки в ролі "електростанцій", що мають функцію самооборони.

Читайте також: CSIS порахував неочікувані цифри вартості для РФ "Шахедів" та деяких ракет, які з цього висновки
Ілюстративне фото від Генштабу ЗСУ

Портал Defense One пише, що під час одного із форумів експерт авторитетного аналітичного центру CSIS Бен Дженсен наголосив зокрема на тому, що переосмислення досвіду дій України у війні проти РФ слід починати з двох векторів – що нашій країні вдалось учетверо збільшити чисельність збройних сил під час мобілізації, і що насичення наших військ різного роду безпілотниками створило "небачений досі рівень летальності".

На цьому тлі генерал Бен Ходжес, екс-командувач військами США в Європі, вирішив окремо наголосити, що якщо уже продовжувати про "небачений досі рівень летальності", то тут треба наголошувати на тому, що таку ситуацію вдалось створити в першу чергу завдяки підготовці особового складу Сил оборони України, а уже в другу чергу – розвитку безпілотних технологій.

Він також наголосив і на тому, що ступінь насичення дронами наших військ в сучасній війні начебто "відсунув на другий план" питання фізичної підготовки бійців. І до цього висновку підштовхнув зокрема показник втрат військ КНДР в боях проти ЗСУ на території Курщини.

Ілюстративне фото від Генштабу ЗСУ

Однак тут мова скоріше про те, що просто сам показник фізичної підготовленості, в тому числі для Армії США, втрачає свою колишню провідну роль, бо тепер треба звертати увагу й на фактичний рівень підготовки та можливості стійкого управління підрозділами на полі бою за різних ситуацій.

На цьому тлі дискусія плавно перейшла до питання танків на полі бою, і тут мова пішла про наступне. Домінування дронів не дозволяє використовувати бронетехніку в звичному форматі механізованих колон, бо це доволі швидко приводить до печального результату.

Спробою виходу із такого "тупика", на думку американських аналітиків, в теорії можна вважати новітній легкий танк Армії США M10 Booker, що має відрізнятись більшою маневреністю на полі бою, порівняно з тим же M1 Abrams. Однак - і більшими габаритами також.

M10 Booker у порівнянні з M1 Abrams, жовтень 2024 року, фото з відкритих джерел

Але згаданий вище експерт CSIS Бен Дженсен наголосив, що треба шукати нелінійні формати використання танків, котрі в сучасних умовах завдяки своїм силовим установкам могли б слугувати мобільними електростанціями, що мають озброєння для самооборони.

Від Defense Express в якості висновка окреслимо – схоже, що виклик із домінуванням БПЛА не приведе до зникнення танків як виду озброєння взагалі, однак точно дасть суттєву трансформацію їх ролі, наприклад як своєрідних "рухомих фортець" в сучасній війні.

Читайте також: Чи скорочує Вашингтон витрати Пентагону на 8%, перерозподіляє чи замовчує щось значно більше