xcounter
#

Як рашисти збирались "полювати на HIMARS" ракетами Х-29ТД, яких в реальності вистачило лише на ферму та міст

20351
Рашистський Су-34 із ракетами Х-29ТД, ілюстративне фото з відкритих джерел
Рашистський Су-34 із ракетами Х-29ТД, ілюстративне фото з відкритих джерел

Схоже, можливості виготовляти керовані авіабомби в росіян не безмежні. Але це показує також, чому нам треба західні винищувачі для ефективнішого покриття ППО

Вчора 9 квітня 2023 року ОК "Північ" повідомило, що російська авіація ударила ракетою по інфраструктурі в районі села Грем’яч в прикордонних районах Чернігівщини, постраждалих не було. Вслід за цим рашистські пропагандони заявили, що їх авіація била по мосту біля Грем’ячу, для удару застосували керовану ракету Х-29ТД, а завдали удар тому, щоб там не ходили диверсанти для рейдів по Брянскій області РФ.

З того відео, що поширили самі росіяни, атака насправді не була успішною, і можливо це було пов’язане саме із характеристиками "вундерваффе" під індексом Х-29ТД.

Читайте також: РФ не змогла продати Саудівській Аравії свій ЗРК "Абакан", то тепер радіє, що дали заправити фрегат з "Цирконами"
Рашистські авіатехніки з ракетою Х-29ТД, ілюстративне фото з відкритих джерел

Російська ракета Х-29ТД була створена на базі радянської Х-29Т з телевізійною системою наведення за принципом "вистрілив-забув", "Д" тут означає "доопрацьована".

Відомо, що "базова" Х-29Т має БЧ масою 317 кг, із яких 116 кг – це вибухівка, її головним недоліком є можливість застосування лише в денний час та можливі проблеми із наведенням за поганої погоди, дальність застосування – до 12 км із ймовірним відхиленням від цілі у 2,2 метри.

В свою чергу, як стверджували самі рашисти, їх Х-29ТД при тій же масі БЧ отримала збільшену до 40 км дальність пуску, та начебто навіть тепловізійну камеру, що дозволяє застосовувати таку ракету навіть уночі.

Рашистський Су-30СМ з ракетою Х-29Т, ілюстративне фото довоєнних часів

Під час форуму "Армия-2022" в серпні минулого рому кремлівські пропагандисти стверджували, що їх Х-29ТД – це саме та "чудо-зброя", що призначена для "полювання" на надувні "M142 HIMARS".

Але у відкритих джерелах є буквально декілька згадок про "бойові дебюти" саме ракет Х-29ТД, і кожна з них виглядає по-своєму феєрично. У 2017 році у тимчасово окупованому Криму через помилку авіатехніків одна така ракета самовільно стартувала, знищила ангар та ще одну таку ракету. В січні 2023 року рашистські пропагандони хизувались, що за допомогою Х-29ТД знищили ферму на Запоріжчині, де їм примарився "об’єкт НАТО". Ну і власне вчорашній випадок із ударом по інфраструктурі біля села Грем’яч, і ось цим всім згадки про російську Х-29ТД у відкритих джерелах і обмежуються.

Рашистські авіатехніки з ракетами Х-29ТД, ілюстративне фото з відкритих джерел

За досвідом війни СРСР в Афганістані хоча б для ураження (тобто хоча б пошкодження) потрібно було застосувати як мінімум чотири Х-29Л (маса БЧ насправді теж 317 кг, із яких 116 кг вибухівка, але наведення лазерне). Але раз рашисти показали, що учора відстріляли лише одну Х-29ТД, то тут може бути два варіанти – або інші ракети не вийшли на ціль, або реально відстріляли лише одне "іздєліє", бо більше не було.

Якщо згадати про максимальну заявлену дальність пуску Х-29ТД до 40 км, то тут виникає наступний нюанс – а чому ж ворог тоді не використав керовані авіабомби з модулем УПМК, що мають дальність застосування до 50 км. Схоже, тут пояснення в тому, що можливості по виробництву плануючих авіабомб у рашистів значно менші від бажаних, тому ворог вимушений обирати, який же із типів авіаційного озброєння "менш дефіцитний" у тому чи іншому випадку.

Рашистський Су-34 із ракетами Х-29ТД, ілюстративне фото з відкритих джерел

Ну і звісно, варто окремо підкреслити – як тільки в Україні з’являться винищувачі F-16, котрі допоможуть посилити покриття нашої ППО, тоді в рашистів насправді не буде можливості атакувати нашу інфраструктуру що їхніми "аналоговнєтними" ракетами Х-29ТД, що керованими авіабомбами із модулями УПМК.

Читайте також: Ще одна і напевно ключова проблема з радянськими винищувачами, яка аргументує потребу у F-16