xcounter
#

РФ не змогла продати Саудівській Аравії свій ЗРК "Абакан", то тепер радіє, що дали заправити фрегат з "Цирконами"

8259
ЗРК "Абакан", який росіяни сподівались продати Саудівській Аравії, ілюстративне фото з відкритих джерел
ЗРК "Абакан", який росіяни сподівались продати Саудівській Аравії, ілюстративне фото з відкритих джерел

Як росіяни прогавили одну значущу можливість для свого ВПК, а тепер намагаються витягнути "перемогу" хоч з чогось

Кремлівські пропагандони пишуть, що 6 квітня 2023 року їх фрегат "Адмирал Горшков" і танкер "Кама" зайшли в саудівський порт Джидда поповнити запаси води, палива та провізії. І що тут мовляв йдеться про "історичну подію", яка ледь не "відкриває нову сторінку у відносинах" між Росією та Саудівською Аравією, бо це бачте був перший за 10 років захід російського військового корабля в морський порт на Саудівському півострові.

Рашисти радіють, що їх фрегат із гіперзвуковими ракетами "Циркон" на борту не послали вслід за крейсером "Москва" і називають це "історичною подією". І воліють при цьому "забути", що у відносинах із Саудівською Аравією вони прогавили значно більше, і тут мова була про дуже значущу можливість для російського ВПК.

Читайте також: Рашисти "врятували" від нашої ППО мінімум шість Ми-28Н, які завбачливо продали в Уганду
Рашистський фрегат "Адмирал Горшков" у саудівському порту Джидда, 6 квітня 2023 року, фото з відкритих джерел

У вересні 2021 року стало відомо, що представники Саудівської Аравії та РФ ведуть перемовини про можливу поставку зенітно-ракетних комплексів 98Р6Е "Абакан", призначених для задач протиракетної оборони.

Як визнавали самі росіяни, їх ЗРК "Абакан" - це по суті "усічена" експортна версія комплексу С-300В4, призначена збивати оперативно-тактичні балістичні ракети на дальності до 45 км та на висоті до 25 км.

Саудитів "Абакан" зацікавив, бо ті шукали можливу альтернативу американському ЗРК Patriot для боротьби з іранськими балістичними ракетами, які з певною регулярністю запускають єменські хусити.

ЗРК "Абакан", який росіяни сподівались продати Саудівській Аравії, ілюстративне фото з відкритих джерел

За 2021 рік єменські хусити завдали близько 400 ударів із використанням балістичних ракет Zolfagar та дронів-камікадзе різних типів. Саудити зі своїх Patriot тоді "витискали" максимум 50% ефективності.

В Ер-Ріяді думали, що підвищувати ефективність роботи своєї протиракетної оборони треба не завдяки вишколу розрахунків ЗРК, а достатньо купити якийсь дорогий "аналоговнєт". Тому росіяни поспішили "вчепитись" за таку можливість.

Але всю справу росіянам в цій історії уже в листопаді 2021 року "зіпсували" США, які розблокували для Саудівської Аравії процес продажу комплексів протиракетної оборони THAAD, значно кращих за своїми характеристиками, аніж рашистських "Абакан". Відповідно, у саудитів зникла необхідність продовжувати перемовини із РФ про купівлю "усіченого" експортного варіанту С-300В4.

Пускові установки американської системи THAAD, фото - Missile Defense Agency

Про поставку THAAD на загальну вартість в 15 мільярдів доларів та у кількості батарей, яка не розголошується, США та Саудівська Аравія насправді домовились ще у 2017 році. Просто цю угоду Білий Дім вирішив "заморозити" після жорстокого вбиства опозиційного журналіста Джамаля Хашшогі в 2018 році, до чого були причетні представники "верхівки" Саудівської Аравії.

Але, як бачимо, за деякий час відбулась "розморозка" відносин та уже укладених збройних контрактів. Тому, наприклад, станом на серпень 2022 року було відомо, що Інженерний корпус Армії США уже почав роботи по спорудженню майданчиків під THAAD в Саудівській Аравії. А повне розгортання комплексів протиракетної оборони має відбутись в 2027-2028 роках.

На такому тлі й не дивно, що росіяни воліють забути про те, як втратили вагому можливість для свого ВПК. А їх пропагандони – видають за "нову сторінку в історії" те, що саудити просто пустили на дозаправку їх фрегат "Адмирал Горшков" з ракетами "Циркон" на борту.

Позиція ЗРК Patriot Саудівської Аравії, ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: Західні аналітики думають, що РФ може продати свої С-400 та Су-57 В’єтнаму, і це "багато що пояснює"