xcounter
#

Як італійський танк OF-40 переробляли під башту від БМП-3, і що вийшло

12565
Дослідний екземпляр важкої БМП Golden Unit на базі OF-40, зображення архівне, наводить Oryx
Дослідний екземпляр важкої БМП Golden Unit на базі OF-40, зображення архівне, наводить Oryx

Або чому не завжди вдається реалізувати здавалось би очевидні ідеї по бронетехніці

Час від часу в нашому інфопросторі циркулюють раціональні ідеї про те, що нашому війську потрібні важкі бронетранспортери або ж БМП на базі танків. Ну або – під що раціональне можна було би переробити наші Leopard 1, по яким можна ставити сумніви по придатності для використання в умовах сучасного бою що за рівнем захищеності, що за рівнем вогневої міці.

На такому тлі цілком доречно буде згадати одну показову історію зі спробою переробки італійського варіанту Leopard під важку бойову машину піхоти з баштою від БМП-3 як ілюстрацію про те, що подібні проекти можуть впиратись не стільки в технологічні, як в організаційні проблеми.

Читайте також: Як КНДР продала в ОАЕ ракети "Скад" та 240-мм РСЗВ, і що нам дає ця історія
OF-40, архівне зображення з відкритих джерел

Якщо деталізувати, то для початку тут мова про танки типу OF-40, італійський варіант Leopard 1, який створювався для експорту в країни Близького Сходу, було виготовлено близько 40 машин, усі з яких були поставлені в Об’єднані Арабські Емірати.

Як далі розповідав у одній із своїх публікацій портал Oryx, ці близько 40 одиниць OF-40 для армії ОАЕ стали "надлишковими" після 2003 року, коли відбувся розгром режиму Саддама Хусейна. Орієнтовно тоді у військових цієї країни й виникла ідея переробити ці танки на важкі бойові машини піхоти.

Дослідний екземпляр важкої БМП Golden Unit на базі OF-40, зображення архівне, наводить Oryx

Підрядником у цьому проекті було обрано бельгійську оборонну компанію Sabiex, котра зараз більш відома під назвою OIP Land Systems (і фігурувала в історіях про поставку озброєння для України після лютого 2022 року).

Дослідний екземпляр машини отримав назву Golden Unit, роботи по його виготовленню на потужностях тоді Sabiex тривали з 2005 по 2007 роки, після переміщення машини в ОАЕ там відбулась установка башти від БМП-3 з усім озброєнням.

Творці Golden Unit змогли перекомпонувати корпус так, щоб туди вміщалось чотири бійці десанту, крім екіпажу в три особи. І також – зміцнити бронезахист машини так, щоб вона стала захищенішою за базовий OF-40 або ж російську БМП-3. Але при цьому, щоправда, були певні проблеми з оглядом для екіпажу машини.

Дослідний екземпляр важкої БМП Golden Unit на базі OF-40, зображення архівне, наводить Oryx

Весь цикл випробувань по Golden Unit успішно відбувся до 2010 року. В тому ж 2010 році ОАЕ мала дати замовлення на переробку усіх наявних OF-40 на важкі БМП за цим проектом, однак з невідомих причин цей проект було зупинено, одна з причин – мовляв, замовник міг втратити інтерес.

Але, що цікаво, історія отримала розвиток в тому, що армія ОАЕ наростила парк наявних БМП-3 російського виробництва, які отримали заодно комплекти додаткового захисту (котрі доволі непогано себе показали в боях проти єменських хуситів у 2015-2017 роках).

Дослідний екземпляр важкої БМП Golden Unit на базі OF-40, зображення архівне, наводить Oryx

Із всього вищевикладеного випливає такий висновок. Будь-яка ідея по важким бронемашинам для піхоти на базі танків може "впертись" у те, що замовник може просто втратити інтерес до цієї теми. Особливо якщо з’явиться конкуруюча пропозиція, що виглядає простішою до реалізації.

Раніше Defense Express розповідав про те, що Бразилія мала EE-T1 Osorio, схожий на Leopard, і може згадає про нього знову.

Читайте також: США та Європа в 2000-х працювали над ЗРК MEADS на заміну Patriot, але яка доля проекту