xcounter
#

Іспанія змінила свої плани з модернізації збройних сил, щоб врахувати досвід Збройних Сил України

2129
Фото – Ejército de Tierra
Фото – Ejército de Tierra

Йдеться про концепцію Force 35, у рамках якої створять чотири типи бригад, а також приділятимуть увагу безпілотникам та іншим системам

Іспанське військо вирішило переглянути концепцію розвитку своїх збройних сил Force 35, яка передусім передбачає зміни для бригад сухопутних військ цієї країни. З основних причин, чому іспанці вирішили це зробити — висновки з війни в Україні. Зокрема в статті від відділу планів армії, який відповідає за середньострокове та довгострокове планування, йдеться про те, що "війна високої інтенсивності має залишатися пріоритетом армії, яка прихильна національній обороні".

Крім висновків з війни в Україну, ключову роль у потребі переглянути концепцію Force 35 зіграли також два інших фактори. Це поява нових технологій, а також ті висновки, які були виокремлені за результатами експериментів у рамках ідей, які просувають у цій концепції, розповідає видання Infodefensa.

Читайте також: ЗРК Roland, машини Pizarro та інша зброя: що ще Іспанія може передати чи виготовити для України

Згідно з концепцією, армія планує створити чотири типи бригад (типу A — важкі, типу B – середні, типу C і типу D — миттєвого реагування) зі збереженням ідеї бригади як комплексної бойової системи, а також з специфічними підрозділами, що можуть формувати тактичні бойові угруповання (гірськострілецька та кавалерійська дивізія) й підрозділи спеціальних операцій, реалізація програми розрахована на три етапи — до 2026, 2030 і 2035 років.

Щодо озброєння, то, наприклад, для середніх бригад типу B основною буде колісна бойова машина Dragon 8×8, за два роки, до 2026, у рамках першого етапу більша частина техніки має потрапити на озброєння військових частин. Крім того, з цього року у бригади типу B вже мають поступати нові самохідні колісні артилерійські системи і безпілотні наземні платформи.

Увагу також приділяють і безпілотним системам, зокрема й баражуючим боєприпасам, які треба "адекватно вписати" у структуру майбутніх підрозділів. Щоправда, якщо говорити про баражуючі боєприпаси, то іспанці поки що не визначилися, як і по яких сценаріях вони будуть діяти. "Війна в Україні продемонструвала величезний вплив безпілотних авіаційних систем на сучасну війну, зробивши застарілими будь-які сили, які не мають таких можливостей", — йдеться у звіті. Так відзначають, що найближчими роками військо Іспанії отримає повний комплект мікро-, міні- та малих БПЛА і також засоби протидії цій загрозі.

Також Іспанія планує глибоку модернізацію парка тактичних машин, йдеться про нові всюдиходи VMTT, легкі високотактичні мобільні машини VAMT-L, машини Vamtac у різних модифікаціях, а головною новинкою повинен стати Castor, що буде здійснювати підтримку підрозділів з основними бойовими танками Leopard 2E і бойовими машинами піхоти Pizarro.

Раніше Defense Express розповідав, що Іспанія всього має менше 40 ракет Taurus, але буде інтегрувати їх у нові Eurofighter Typhoon.

Читайте також: Іспанія буде робити компоненти до PAC-3 MSE, які позитивно показали себе в Україні проти російських ракет