Ірак та Пакистан домовились про можливу поставку для іракських ВПС 12 багатоцільових літаків типу JF-17C Thunder Block III з опціоном на ще шість "бортів" цього типу, супутніх комплектуючих та боєприпасів загальною вартістю орієнтовно 1,1 мільярди доларів.
Якщо контракт буде підписано і поставки почнуться, це стане найбільшою для Пакистану угодою по експорту зброї за цю історію цієї країни.
Читайте також: Якщо Польща справді дала Україні Мі-24, там можуть бути свої особливості
Про можливу поставку таких літаків Багдад та Ісламабад почали домовлятись ще осінню 2021 року, пише французьке видання Opex360.
Ірак паралельно розглядав варіант із можливою купівлею французьких Rafale, але в підсумку обрав таки JF-17. Цікаво, що на даний момент Ірак та Пакистан уже мають наявну домовленість про поставку легких навчальних літаків Super Mushshak YI-201, поставлено уже 4 із 12 замовлених "бортів".
Угода про можливу поставку JF-17C Thunder Block III для ВПС Іраку є результатом цілеспрямованих дипломатичних зусиль Пакистану. І що якщо брати можливе співвідношення "ціна-якість", то ці літаки мають доволі непогані характеристики. Але потрібно все ж дочекатись ратифікації цієї угоди від парламенту Іраку, перш ніж коментувати більш предметно.
А від Defense Express у цій історії ми пропонуємо звернути увагу ось на який момент. Хоча JF-17 є літаком китайсько-пакистанської розробки, на ньому використовується взагалі-то реактивний двигун російської розробки – РД-93, модифікація двигуна РД-33, що використовується на літаках типу МиГ-29. На яких умовах може відбуватись поставка рашистських РД-93 для виготовлення китайсько-пакистанських JF-17, у відкритому доступі даних поки що нема.
Але якщо Ірак та Пакистан домовляться про контракт на JF-17 з російськими РД-93, це стане можливістю для російського ВПК заробити на експортній поставці, і так згенерувати гроші, необхідні на подальше виготовлення зброї для війни проти України.
Читайте також: Як влаштована ППО міст-мільйонників та стратегічних об’єктів