xcounter
#

Іноді доводиться стукати по приладам, коли мова про підняти B-52 в повітря, але це не всі деталі

19944
B-52 американських ВПС на технічному обслуговуванні, фото ілюстративне, джерело - U.S. Air Force
B-52 американських ВПС на технічному обслуговуванні, фото ілюстративне, джерело - U.S. Air Force

США мають проблеми із своїми стратегічними бомбардувальниками, і це прямо пов'язано із станом ОПК

Раніше в одній з наших публікацій ми розповідали про те, що США можуть підняти в повітря лише три із п’яти B-52, канібалізм запчастин виріс на 200%, ну і також – щоб відновити один B-52 з консервації, американцям знадобилось 2 роки і 10 тисяч людино-годин.

Ці всі деталі були пов’язані із проблемами в одному із сегментів американського ОПК, а саме – що протягом останніх двох десятків років припинили свою роботу зокрема підрядники, які постачали комплектуючі до цих стратегічних бомбардувальників.

Читайте також: Чому Boeing в 2005 році продав завод по B-52, і до чого це привело
Стратегічний бомбардувальник B-52H, ілюстративне фото з відкритих джерел

Тепер ми пропонуємо звернути увагу ось на цю публікацію від порталу Defense News від лютого 2024 року, яка доволі наочно і дуже неочікуваних деталях відображає, із якими нюансами стикаються ВПС США при експлуатації тих же B-52 на тлі хронічного дефіциту запчастин до цих літаків, що уже не виробляються.

Почати тут можна із сухої статистики про те, що якщо в 2012 році загальний рівень готовності флоту B-52 складав 78%, то за 10 років потому, або уже в 2022 році цей показник впав до лише 59%, і це все при тому, що американські військові вважають цей бомбардувальник "доволі витривалим літаком" та сподіваються, що після відповідної модернізації він прослужить аж до 2060-х років.

Тим більш, що якщо деталізувати саме про формат очікуваної модернізації, то оновлені B-52J мають отримати не тільки нові двигуни типу F130, але й також нову номенклатуру озброєння, повністю оновлене бортове радіоелектронне обладання, та навіть нове шасі та гальмівну систему до них.

Стратегічний бомбардувальник B-52H, ілюстративне фото з відкритих джерел

Водночас, у цій публікації наводиться й епізод, як один з екіпажів 11-ої бомбардувальної ескадрильї готувався до тренувального вильоту на бомбардувальнику з власною назвою Red Gremlin II, і там наводиться доволі вражаючий перелік по апаратурі, яка не працювала так, як слід: наприклад, система управління вогнем CONECT взагалі не функціонувала, радіолокаційний висотомір виявився зламаним, дисплеєр контейнера наведення також виявився несправним, і в якийсь момент командир екіпажу підполковник Майкл ДеВіт від досади просто стукнув по цьому екрану тричі в надії, що хоча би цей елемент бортового обладнання запрацює як слід під час польоту.

В підсумку, попри всі виявлені проблеми із несправністю бортової апаратури, цей бомбардувальник таки виконав запланований політ, але із затримкою на 30 хвилин від першопочаткового графіка. Але це все з поправкою лише на те, що це був навчально-тренувальний політ, тому питання з апаратурою, необхідною для виконання бойових місій, не стояло гостро.

Водночас, як самі визнають американські військові в коментарі для згаданого вище порталу, зараз питання стоїть не тільки у тому, чи можна взагалі виконувати взагалі завдання за призначенням на усіх 76 наявних B-52H. Але й також – чи взагалі реально провести модернізацію всього флоту цих літаків, особливо з поправкою на їх уже доволі заслужений строк служби, який сягає 60 років, і це все при тому, що початково передбачалось, що бомбардувальники цього типу прослужать всього 20 років.

Читайте також: Збитки від 5 млрд та скорочення 17 тисяч працівників: Boeing лихоманить, а це про 6 оборону компанію у світі