Провідна індійська авіабудівна компанія Hindustan Aeronautics вперше продемонструвала повнорозмірний макет БПЛА Warrior, який призначений для спільних дій з винищувачем.
Цей напрям вважається одним із найперспективніших у галузі бойової авіації. Зокрема у США Boeing веде активну розробку Loyal Wingman, конкуруючи із розробкою Kratos XQ-58 Valkyrie. У Євросоюзі Airbus працює над аналогічною зброєю у рамках проекту Future Combat Air System. А РФ на 2024 рік запланувала серійне виробництво С-70 "Охотник".
Читайте також: Круті віражі: як і чим Росія переоснащує військову авіацію
Індія теж вирішила не гаяти час, щоб потім не купляти іноземні розробки, започаткувавши декілька років тому проект Combat Air Teaming System. І перший результат цієї роботи вже продемонстровано.
БПЛА Warrior в цілому повторює головні риси конкурентів - малопомітність, наявність розвинутого бортового радіоелектронного комплексу, здатність нести звичайне озброєння та, звісно, працювати у єдиному інформаційному полі з пілотованим винищувачем.
Це дозволяє використовувати Warrior, у якості "відомого" БПЛА, який може взяти на себе декілька задач. Наприклад, він може першим "йти у бій" та завдяки своїй РЛС виявляти повітряні цілі, передаючи інформацію вже на винищувач. Або навпаки, обстрілювати противника, керуючись даними від "ведучого" літака у режимі малопомітності.
До того ж саме такі дрони можуть взяти на себе задачу з "розчищення" протиповітряної оборони, не наражаючи на небезпеку пілота.
Водночас малі розміри БПЛА все одно диктують певні обмеження. Зокрема, дальність польоту Warrior поки окреслена у межах 800 км із всього 80 хвилинами у повітрі, а максимальна швидкість становить 0,7 Маха.
Максимальна злітна вага індійського дрона зараз оцінена у 1300 кг, яка забезпечується двома турбореактивними двигунами HAL РТАЕ-7 з тягою у 400 кг.
Бойове навантаження зараз заявлено у розмірах до 250 кг. У внутрішніх відсіках можливо розмістити дві ракети малої дальності "повітря-повітря" NG-CCM з інфрачервоною головкою самонаведення, або дві малогабаритні крилаті ракети SAAW.
Працювати дрон має разом із легким індійським винищувачем Tejas, який здійснив свій перший політ у 2001 році, а прийнятий на озброєння у 2015 році. Загалом індійські ВПС вже отримали понад 30 літаків, ще 83 мають бути передані до 2029 року.
Також у рамках програми Combat Air Teaming System продемонстровано макет крилатої малопомітної ракети Hunter, із заявленою дальністью понад 200 км.
А також доволі цікава концепція використання "касетної" ракети ALFA-S, яка слугує для доставки у необхідний район шести баражуючих боєприпасів.
Читайте також: F-16 для України: чи можливо "встати у чергу" за найпопулярнішим у світі винищувачем