У відкритому доступі ми можемо знайти згадку про те, що французи в 2016 році вели мову про те, що можливо їм варто поновити випуск ОБТ Leclerc на тлі того успіху, який показала ця машина в строю армії ОАЕ під час бойових дій проти єменських хуситів.
Якщо бути точнішими, то про це у березні 2016 року під час слухань у французькому парламенті заявляв тодішній генеральний директор Nexter Стефан Маєр. Як писав профільний портал Opex360, він тоді сказав наступне – "що стосується танків Leclerc, то можу підтвердити, що їх присутність в Ємені справила значне враження на військових регіону. Можливість оснащення танками французького виробництва фактично вимагатиме перезапуску виробничої лінії, що є можливим, хоча темпи виробництва явно відрізнятимуться від колишніх".
Читайте також: Українські танкісти назвали плюс та мінуси британських Challenger 2, а також скільки їх залишилось у строю
Щоправда, в тому виступі очільника Nexter не було ніякої вказівки про те, для кого б мали би виготовлятись нові Leclerc у випадку, якби рішення про поновлення виробництва цих ОБТ таки було прийнято. Там мова була хіба що про перспективні контракти на поставку артсистем для Індії та бронемашин для Великої Британії, на виграш у яких тоді сподівались французи.
Але той же Opex360 у січні 2016 року стверджував, що Саудівська Аравія на той момент мала намір купити кілька сотень нових "Леклерків".
Тому, в цій історії ми можемо чітко зафіксувати дві речі – 1) у 2016 році у Франції підіймалось питання про поновлення виробництва "Леклерків", яке було зупинене в 2006 році, але 2) далі розмов справа не пішла.
Бо, наприклад, ми можемо далі прочитати публікацію від того ж Opex360 зразка грудня 2021 року про те, що Індія мала намір оголосити тендер на закупівлю 1,7 тисяч нових ОБТ на заміну Т-72, поставка яких мала стартувати в 2030 році. І що при цьому індійський уряд "зондував грунт" в тому числі і в Nexter на предмет можливої поставки "Леклерків".
Втім, і на той момент французькі парламентарі просто оперували інформацією, що поновлення виробництва Leclerc можливо, в тому числі – й за умови крупного замовлення для французьких збройних сил безпосередньо.
Наведений вище приклад може бути просто однією із ілюстрації глибини інерції процесів, яка відбувається в країнах Заходу щодо оборонного виробництва.
Тим більш, що у випадку з тією ж Францією справа таки в політичному рішенні та затратах на поновлення виробництва своїх ОБТ. Бо хоч випуск "Леклерків" був зупинений в 2016 році, але виробнича лінія на підприємстві Atelier de Construction de Roanne була збережена.
Читайте також: Чому західні танки - це не штурмові машини, не "універсальні солдати", а "вузькопрофільні фахівці"