Сили самооборони Японії отримали новий есмінець Haguro, оснащений системою AEGIS. Закладка кіля цього корабля відбулась у січні 2018 року, спуск на воду – в липні 2019 року.
Таким чином, як пише портал Naval News, бойовий корабель вартістю 1,5 мільярди доларів Країна Сонця, що сходить, ввела в стрій буквально за три роки.
Читайте також: Японія почала будівництво фрегатів серії 30FFM: чим цей проект може бути цікавим Україні
Есмінець Haguro став другим і останнім японським бойовим кораблем серії Maya.
Головний кораблем цієї серії - DDG-179 JS Maya увійшов до складу Сил самооборони Японії в травні 2020 року, і став першим японським есмінцем, здатним збивати балістичні ракети ворога.
Головна особливість японських есмінців типу Maya – вони, на відміну від своїх китайських та російських опонентів, можуть завдяки системі AEGIS обмінюватись даними із есмінцями ВМС США, кораблями Королівських ВМС Австралії та/або із власними літаками радіолокаційного дозору E-2D Advanced Hawkeye.
Завдяки цьому японські кораблі мають суттєву перевагу в швидкості виявлення цілі та наведення на ціль для ведення вогню.
Японські есмінці типу Maya також володіють значною вогневою міццю. "Головний калібр" цих кораблів – 96 пускових комірок установки вертикального запуску Mk41 VLS, із яких 64 комірки розташовані в носовій частині, та 32 комірки на кормі.
Із цих пускових комірок есмінці Maya можуть застосовувати ракети SM-6 ERAM, що мають швидкість польоту понад 3500 км/год, дальність стрільби до 350 кілометрів, та можуть уражати як повітряні, так і надводні цілі
Також – можуть застосовувати зенітні ракети SM-2MR Block IIIB, що мають швидкість польоту 3500 км/год та дальність стрільби до 180 кілометрів.
Окрім зенітних ракет, до набору озброєння японських есмінців типу Maya входять:
- 127-мм гармата Mk 45 Mod 4,
- дві артустановки Phalanx,
- два тритрубні торпедні HOS-302 калібру 324 мм, для застосування торпед Mk-46 або Type 73;
- протичовнові ракети "Тип 07".
Інші характеристики японських есмінців Maya:
- довжина корпусу – 170 метрів;
- ширина корпусу – 22,6 метрів;
- швидкість ходу – 30 вузлів;
- дальність ходу – до 4500 миль;
- екіпаж – 307 осіб.
Читайте також: Кремль – спільний противник: Україна та Японія налагоджують оборонну співпрацю