Спеціалісти ДАХК "Артем" (входить до складу ДК "Укроборонпром") у тісній співпраці з фахівцями ДержНДІХП провела успішні випробування дослідних зразків об’ємно-детонуючої бойової частини з ударним ядром.
Тести пройшли лише через тиждень, після проведення успішних випробувань осколково-фугасної бойової частини, відзначили у прес-службі підприємства.
Читайте також: "Артем" розробив двигун для реактивного снаряда до "Спеки" (фото)
За даними розробників, Конструкторського бюро спеціальної та авіаційної техніки ДАХК "Артем", випробувана бойова частина споряджена термобаричною сумішшю з негативним кисневим балансом, яка при згоранні утворює специфічні уражаючі фактори (термічний - температура у зоні підриву радіусом не менше 4-5 м перевищує 1500 ̊С, та різкий перепад тиску – більше ніж 2 бар). При цьому ударна хвиля є основним уражаючим фактором.
Ударна хвиля, при спрацюванні термобаричної бойової частини:
- рухається не прямолінійно, що забезпечує ефективне ураження людей та об’єктів, захищених мішками з піском та бронежилетами;
- посилюється при відображенні від стін та інших поверхонь, при цьому дуже складно забезпечити захист від ударної хвилі і термічного впливу, які поширюються за різні перешкоди;
- висока ефективність при ураженні цілей в закритому просторі.
Додається, що нова БЧ також оснащується так званим "ударним ядром", завдяки чому така НАР може пробивати до 40 мм гомогенної броні або стіни будівель й вже у внутрішній частині ураженої легкої бронетехніки чи приміщень діє термобарична частина.
"Отримані результати відкривають широкі можливості для застосування даної бойової частини перспективних некерованих та керованих (баражуючі боєприпаси, ударні БПЛА) засобах ураження", - відзначили у прес-службі ДАХК "Артем".
Нагадаємо, провипробування бойових частин уламково-фугасного типу для 80-мм НАР РС-80 за темою "Оскол" фахівці ДАХК "Артем" провели в середині листопада цього року.
До цього, некеровані авіаційні ракети РС-80 мали лише версію з БЧ кумулятивно-уламкового типу, яка була прийнята на озброєння ЗСУ у 2019 році й серійно виготовляється та постачається у війська.
Читайте також: Україна модернізує вертольоти Мі-8 оптико-прицільними станціями та ракетами Туреччини