xcounter
#

Україна модернізує вертольоти Мі-8 оптико-прицільними станціями та ракетами Туреччини

Встановлення оптично-прицільних станцій на Мі-8 перетворює вертоліт у повноцінну бойову машину
Встановлення оптично-прицільних станцій на Мі-8 перетворює вертоліт у повноцінну бойову машину
4762

"Мотор Січ", "Оборонні технології" та Aselsan домовились про модернізацію вертольотів Мі-8

Українські вертольоти Мі-8 отримають нові оптико-прицільні станції від турецької компанії Aselsan. Про відповідну співпрацю з Aselsan домовились українські компанії "Мотор Січ" та "Оборонні технології" під час міжнародної виставки SAHA, яка днями пройшла у Стамбулі.

Угода передбачає встановлення станцій під час модернізації вертольотів для замовників не тільки в Україні, а і на міжнародному ринку. Окрім того, між українськими та турецькими компаніями також була досягнута домовленість щодо інтеграції до озброєння гелікоптерів високоточних ракет типу "повітря-земля" турецького виробництва.

Читайте також: Польща хоче оснастити Bayraktar TB2 новими боєприпасами, які можуть бути корисними і для України
Угода про співробітництво була досягнута під час виставки SAHA у Стамбулі

Слід зазначити, що компанія Aselsan вже постачає оптико-прицільні станції для розвідувально-ударних БПЛА Bayraktar TB2 та важких дронів Akıncı від Baykar. Зокрема станція CATS вже замінила на нових версіях Bayraktar TB2 станцію MX-15D від канадського підрозділу L3Harris - WESCAM.

CATS також має потужний телевізійний та тепловізійний канал с потужним зумом, лазерним далекоміром та лазерним каналом для наведення високоточної зброї, а також функцію автосупроводження цілей.

CATS Aselsan
CATS від Aselsan

Встановлення на Мі-8 оптично-прицільних від Aselsan дозволить значно розширити можливості вертольотів та додати до їх можливостей виявлення та розпізнавання цілей на відстані у десятки кілометрів, як вдень, так і вночі, а також застосування високоточного озброєння з напівактивним лазерним наведенням.

Bayraktar TB2 CATS Aselsan
Bayraktar TB2 зі станцією CATS від Aselsan

Нагадаємо, що у "Мотор Січ" заявили про готовність розпочати серійне виробництво повністю українських вертольотів МСБ-2 та МСБ-8 у найближчі 1,5-2 роки.

Читайте також: Baykar замовив "Івченко-Прогрес" поставку двигунів для безпілотного винищувача MIUS