Приватна компанія "Мотор Січ" (входить до ГС "Ліга оборонних підприємств України") повідомила про вихід на "фінішну пряму" у початку виробництва повністю українських гелікоптерів кількох моделей.
"У нас сьогодні розроблена конструкторська документація. Ми освоїли практично, я б сказав, 90% компонентів і складових гелікоптерів (МСБ-2 та МСБ-8)", - повідомив в інтерв’ю "Security talks з Валентином Бадраком" директор з корпоративних прав та інвестиційних проектів АТ "Мотор Січ" Володимир Семенов.
Читайте також: ДП "Антонов" оприлюднив низку гучних заяв щодо стану проекту з будівництва літаків Ан-178-100Р
За його словами, наразі вже опановано виробництво майже всіх складових цих гелікоптерів, окрім власне вітчизняного фюзеляжу. Однак, в запровадженні серійного виробництва останнього (як і готового виробу загалом) необхідна участь держави.
"Якщо Держава ще допоможе - то вже у наступному році, чи, через 1,5-2 роки, ми будемо говорити про можливість серійного виробництва фюзеляжу (гелікоптерів в Україні). МСБ-8 ми теж робимо, частину фюзеляжу вже робимо - за ДКР", - зазначив Володимир Семенов.
Він зауважив, що Уряд (точніше окремі міністерства) звертає недостатньо уваги на важливе питання, що окрім успішного завершення дослідно-конструкторських робіт зі створення українського гелікоптера, необхідне також й розгортання власне серійного виробництва. Що може бути дуже складним для приватного підприємства без додаткової підтримки.
"Окрім ДКР необхідно ще й проводити підготовку серійного виробництва. І серійне виробництво, можливо, вимагає набагато більшої уваги, ніж проведення дослідно-конструкторських робіт", - наголосив Володимир Семенов, додавши, що це, зокрема, пов'язано з дуже стрімким розвитком сучасних технологій.
Нагадаємо, раніше про роботи з виготовлення перших українських фюзеляжів для гелікоптерів МСБ-2 та МСБ-8 на ДП "Харківське державне авіаційне виробниче підприємство" повідомляв Президент "Мотор Січ" та гендиректор ХДАВП.
Читайте також: Україна та Туреччина за останні 4 роки підписали оборонних контрактів на $1 млрд