xcounter
#

"Мотор Січ" говорить, що може за 1,5-2 роки почати серійне виробництво повністю українських МСБ-2 та МСБ-8

31902
Цех АТ "Мотор Січ" / Фото: Апостроф TV
Цех АТ "Мотор Січ" / Фото: Апостроф TV

В приватній компанії стверджують, що опанували близько 90% компонентів цих гелікоптерів, однак потрібна участь Держави в створенні серійного виробництва

Приватна компанія "Мотор Січ" (входить до ГС "Ліга оборонних підприємств України") повідомила про вихід на "фінішну пряму" у початку виробництва повністю українських гелікоптерів кількох моделей.

"У нас сьогодні розроблена конструкторська документація. Ми освоїли практично, я б сказав, 90% компонентів і складових гелікоптерів (МСБ-2 та МСБ-8)", - повідомив в інтерв’ю "Security talks з Валентином Бадраком" директор з корпоративних прав та інвестиційних проектів АТ "Мотор Січ" Володимир Семенов.

Читайте також: ДП "Антонов" оприлюднив низку гучних заяв щодо стану проекту з будівництва літаків Ан-178-100Р
МСБ-8
У проекті виробництва українських гелікоптерів наразі бере участь 230 підприємств України / Фото: Апостроф TV

За його словами, наразі вже опановано виробництво майже всіх складових цих гелікоптерів, окрім власне вітчизняного фюзеляжу. Однак, в запровадженні серійного виробництва останнього (як і готового виробу загалом) необхідна участь держави.

МСБ-2
МСБ-2 вже має частково композитний корпус, що виготовляється в Україні / Фото: Апостроф TV

"Якщо Держава ще допоможе - то вже у наступному році, чи, через 1,5-2 роки, ми будемо говорити про можливість серійного виробництва фюзеляжу (гелікоптерів в Україні). МСБ-8 ми теж робимо, частину фюзеляжу вже робимо - за ДКР", - зазначив Володимир Семенов.

Він зауважив, що Уряд (точніше окремі міністерства) звертає недостатньо уваги на важливе питання, що окрім успішного завершення дослідно-конструкторських робіт зі створення українського гелікоптера, необхідне також й розгортання власне серійного виробництва. Що може бути дуже складним для приватного підприємства без додаткової підтримки.

Мі-8МСБ
Наразі модернізовані Мі-8МСБ виготовляють зі старих корпусів виготовлених ще в СРСР / Фото: Апостроф TV

"Окрім ДКР необхідно ще й проводити підготовку серійного виробництва. І серійне виробництво, можливо, вимагає набагато більшої уваги, ніж проведення дослідно-конструкторських робіт", - наголосив Володимир Семенов, додавши, що це, зокрема, пов'язано з дуже стрімким розвитком сучасних технологій.

лопаті
Раніше було озвучено, що на закупівлю технологічної лінії з виробництва нових лопатей було витрачено близько $500 млн

Нагадаємо, раніше про роботи з виготовлення перших українських фюзеляжів для гелікоптерів МСБ-2 та МСБ-8 на ДП "Харківське державне авіаційне виробниче підприємство" повідомляв Президент "Мотор Січ" та гендиректор ХДАВП.

Читайте також: Україна та Туреччина за останні 4 роки підписали оборонних контрактів на $1 млрд